Wpis z mikrobloga

Świadomość ludzi z miast na poziomie zależności miasto-wieś jest przerażająca..

Właśnie jakaś pseudo pogodynka z Dzień Dobry TVN ubolewa nad tym że „wszędzie będzie pogodnie ale niestety padać będzie na północnym wschodzie”.

Zdaje sobie sprawę ze deszcz to dla miastowych tragedia bo robi się mokro i brudzą się białe adidaski. Do tego tragedia bo gorzej się pije na ławce w parku kawę z papierowego kubka ale do #!$%@? nędzy ogarnijcie się trochę i spójrzcie trochę szerzej.

W większości kraju większego deszczu nie było od kilku miesięcy, czyli w okresie największego zapotrzebowania roślin na wodę.

Jeśli do redukcji plonów dołożymy sytuacje gospodarczą kraju i świata to na jesień dla większości nawet dieta czokoszokowa będzie luksusem.

#takaprawda #rolnictwo #polska #gospodarka #miasto #wies
  • 102
A na koniec narzekają na narzekających rolników i innych ludzi bo jak ktoś śmie śmieć narzekać xD


@Rolnikt: Czyli kolo sie zamyka. U wioskowych ciagle be zmian. Narzekaja na sloncze, brak slonca, deszcz, brak deszczu, za cieplo, za zimno, za maly popyt na towary, za duzy popyt na towary (kleska urodzaju i skup interwencyjny to jest to co mnie jako miastowego doprowadza do spamow ze smiechu)

No jak smiem narzekac na
No ale bez przesady...doplaty za susze przeciez wpadna wiec nie marudz.


@gorzki99:

Ale to nie jest wątek o tym ile rolasy mają pieniędzy, tylko, że nie będzie co jeść (tzn. będzie drogo).
@tomy86: Dobra, dobra, grałam w stardew valley i wiem, że można sobie zainstalować system nawadniania. Zwierzętom też wody nie dajecie jak nie napada w deszczówkę?
Ale to nie jest wątek o tym ile rolasy mają pieniędzy, tylko, że nie będzie co jeść (tzn. będzie drogo).


@Jin: no to troche zle zostal przedstawiony.

O tym ze nie bedzie co jesc jest moze ostatnie zdanie. Cala reszta jest o narzekaniu miastowych na rolnikow.

No to sie dostosowalem.

A tak szczerze to gowno mnie obchodzi ile ktos ma pieniedzy. Mnie obchodzi tylko to zebym ja do niego nie musial
Tymczasem nie ma bardziej doplacanej grupy niz rolnicy. A doplaty sa z podatkow i dotacji a nie z kieszeni politykow.


@gorzki99:

Też nie lubię dopłacać, ale może akurat na tę grupę można trochę przymknąć oko. Chociaż może lepszym rozwiązaniem byłyby obligatoryjne ubezpieczenia. Tylko wtedy ich koszt zostałby doliczony do rachunku konsumentowi. Pytanie co tańsze - prywatne firmy ubezpieczeniowe, czy państwowe dopłaty.
Też nie lubię dopłacać, ale może akurat na tę grupę można trochę przymknąć oko.


@Jin: A jak bardzo prymknac? A jaka nastepna grupa na ktora mozna przymknac?

Nie miras to tak nie dziala.

Chociaż może lepszym rozwiązaniem byłyby obligatoryjne ubezpieczenia. Tylko wtedy ich koszt zostałby doliczony do rachunku konsumentowi. Pytanie co tańsze - prywatne firmy ubezpieczeniowe, czy państwowe dopłaty.


Zakladam ze wiesz jak dzialaja ubezpieczenia. Duzo ubezpieczonych a nie wszycy poszkodowani
Właśnie jakaś pseudo pogodynka z Dzień Dobry TVN ubolewa nad tym że „wszędzie będzie pogodnie ale niestety padać będzie na północnym wschodzie”.


@tomy86: to nie jest prognoza pogody dla rolników tylko dla juleczek co idą na plaże się opalać, dla oskarków co idą na browarka z kumplami, dla januszów co robią grilla itp itd, więc przekaz jest skierowany do nich, jak oglądasz program dla "miastowych" to nie dziw się że przekaz
@kuroszczur: idiota czy tylko udajesz? wiesz, że jedno nie wyklucza drugiego? Teraz prawie w ogóle nie pada i rośliny nie mają wody żeby rosnąć. Za to będzie lało w żniwa i na jesień jak są ostatnie zbiory i pierwsze zasiewy, a to właśnie wtedy będzie potrzebna taka pogoda jak teraz. Tak, wtedy to jest również klęska jak pada. Takimi samymi debilami są ci którzy dają ci plusy xD nauczeni jesteście, że
@tomy86: #!$%@?. Powinno być od #!$%@? śniegu i padać przez kilka dobrych tygodni. Ale nie ulewy, tylko tak żeby nawilżać glebę. Inaczej znowu będzie susza w #!$%@? i ceny wystrzelą w kosmos. Ale to źli rolnicy przecież tyle hajsu chcą.
@tomy86 w sumie to z tym problemem to powinniście jechać pod sejm. Bo to nasi rządzący są odpowiedzialni za gospodarke wodna w tym kraju. Albo mamy susze, albo k#rwa powodzie. A ani nie mamy tutaj klimatu pustynnego ani nie mamy monsunów. Więc coś jest k#twa nie tak