Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hur4ggan: zazdro, ja bym tam oddał wiele, żeby 7-letniego mnie rodzice wzięli na takiego dobrego mega kebsa, zamiast między sobą się żreć i musieć siedzieć po 12h w gówno robocie.

A taki kebsior 40 cm to ja bym spokojnie zjadł tak od strzała zamiast obiadu.

Pewnie vikopkom dupe żal ściska, bo hrum kwi jak ktoś śmie śmieć jeść kebsa gdy ja nie mogę? Uczucie sytości bierze się z białka, a nie
@geuze: Ale przecież chyba w każdej kuchni świata najpopularniejsze są „bieda dania”, przecież jeszcze 100 lat temu duża część społeczeństw, nawet w najbogatszych krajach świata nie była zamożna, więc zazwyczaj to wygląda tak, że kuchnia regionalna wykorzystuje najpopularniejsze miejscowe składniki.

Dwa, wydaje mi się że akurat włosi to lubią sobie ostro tej oliwy dolewać wszędzie.
@Hur4ggan nigdy tego nie zrozumiem. Niech mi ktoś to wytłumaczy. Po co jeść takie ilość jedzenia na raz? Tak ludzie odczuwają głód? Czy to jest aż tak zajebiste? Poważnie pytam. Przecież od połowy takiego kebaba już jesteś syty i nie czujesz smaku. Już pomijając fakt ze to jest non stop to samo. Bo jeszcze jedzenie różnorodne w smaku bym zrozumiała. Ktoś coś?
@technojezus: zaraz Ci napiszą, że gdy on szukał dupy to rynek matrymonialny nie był zepsuty bo nie było instagrama i tiktoka a tak w ogóle to ona jest po karuzeli #!$%@?ów z czego kilometr czarnych. Ew zignorują twój komentarz jak wszystko co nie pasuje do narracji.