Wpis z mikrobloga

Zarabiam więcej niż średnia krajowa (5k netto), do pracy jeżdzę zbiorkomem, nie jadam na mieście. Od czerwca jestem zmuszony wrócić do powiatowego do rodziców, bo nie mam zdolności kredytowej na kawalerkę 30 metrów ¯\_(ツ)_/¯. Janusze tak napompowali ceny, że za taką klitkę musiałbym zapłacić 450 tysięcy z wykończeniem i miejscem postojowym.

#nieruchomosci #mieszkanie #zycie #pieniadze #feels #zalesie #zarobki #polska #gospodarka
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moim zdaniem koszt życia w pl za rok 2018/ 2019 bo wtedy to liczyłem wyszedł mi 8k na głowie MINIMALNIE. Czyli 2k EUR wtedy coś. 16k-20k na parę daje ten powiedzmy biedacki ale europejski poziom życia. Dzisiaj pewnie by było na styk.


@interpenetrate: Czyli ja nie istnieję czy mam biedacki poziom życia, skoro z 8k zł/msc "minimum" mi jeszcze na oszczędności zostanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pantegram: bardzo słuszny komentarz mireczku. Mi się w życiu dobrze ułożyło, mam więcej niż 9 tys netto i #!$%@? że to "za mało" to jakiś #!$%@? żart. Tak jak mówisz, niektórzy nie mają wyobraźni i biorą jakieś chore kredyty oraz leasingi i później pieprzą jak to za mało mają.
  • Odpowiedz
Ale w tych wyliczeniach chyba brakuje wynajmu/raty. Chyba, ze już na swoim i tylko czynsz to luzik :)


@Euphor: Nie ma wynajmu/raty, bo gość którego cytowałam liczył zarobki 15k zł/msc, ratę za mieszkanie 6k zł/msc i twierdził, że 9k zł/msc, które zostaje już po opłaceniu mieszkania to nadal za mało na "godne życie bez dziadowania" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@derton778: no czas się obudzić i przestać odwoływać się do średniej, a zacząć rzeczywiście spoglądać na wypłatę?
5k netto mówisz?
To załóżmy rata za mieszkanie 2100
Zostaje się 2900.
Micha? Z 1200-1500, załóżmy 1300, bo nawet czokoszoki podrożały.
Zostaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Godziu73:

od kiedy mieszkanie na własność jest podstawowym dobrem.

W takim bytomiu masz za 300k spore mieszkania.
Już zakładając komusze "mieszkanie prawem nie towarem", to trzeba być wybitnym idiotą, aby jeszcze szczekać "mieszkanie ALE WE DURZYM MNIEJŚCIE BLIZKO CENTRUM prawem nie towarem" xD
  • Odpowiedz
@adeekk1989: @tellet: masz u Mirka wyliczenia czytaj
Gdzie samochód czy motocykl, gdzie rozrywka, gdzie INWESTYCJA W SIEBIE czyli wyjazdy, szkolenia, studia podyplomowe, warsztaty, rozmowy f2f, gdzie możliwość inwestowania w cokolwiek Bitcoin, giełda - a warto by było przejść na emeryturę w ogóle bo nie wiem czy wiesz ale polski rząd tego nie udostępnił
  • Odpowiedz
@adeekk1989: Tak, 15k to koszty, które pozwalają na w miare normalne życie, koszty życia na parę, tego tam wyżej nie napisałem. Bez podróży, ale podstawowe. Paznokcie dla różowej, zamówienie picki, zjeść w knajpie, kupić coś z sklepie nieplanowanego typu dwa talerze villeroy boch, bo akurat ładne były. Fryzjer/barber, paliwo do auta. Wychodzi 15k. A jak z tego chcesz odłożyć na mieszkanie, to powodzenia. Chyba bym musiał ultra dziadować, żeby
  • Odpowiedz