Wpis z mikrobloga

Zarabiam więcej niż średnia krajowa (5k netto), do pracy jeżdzę zbiorkomem, nie jadam na mieście. Od czerwca jestem zmuszony wrócić do powiatowego do rodziców, bo nie mam zdolności kredytowej na kawalerkę 30 metrów ¯\_(ツ)_/¯. Janusze tak napompowali ceny, że za taką klitkę musiałbym zapłacić 450 tysięcy z wykończeniem i miejscem postojowym.

#nieruchomosci #mieszkanie #zycie #pieniadze #feels #zalesie #zarobki #polska #gospodarka
  • 136
  • Odpowiedz
tylko zwyczajnie mnie nie #!$%@?ło, by aspirować do poziomu życia ludzi, którzy zarabiają wielokrotnie więcej ode mnie / są na rynku pracy wielokrotnie dłużej, więc akumulują kapitał od lat i w związku z tym nie biorę kredytów ponad stan na to, na co mnie de facto nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pantegram: ale przecież to nie jest nic złego

Samochód jest potrzebny dla faceta bo często
  • Odpowiedz
@Tymajster: jakie podstawowe dobro? Stać go przecież na wynajem a jak ma być go stać na własność? Przecież same koszta wybudowania czegoś takiego na zadupiu by go przerosły to jakim cudem ma być go stać w mieście jak materiałów nie jest w stanie kupić żeby to zbudować. To co, mamy mu dopłacić?

Taka prawda że jest zwykłym biedakiem i chce sam wynajmować mieszkanie. No niestety to wszystko więcej kosztuje. Niech znajdzie
  • Odpowiedz
@derton778: generalnie jak slysze tutaj ludzi ze 15k netto to jest malo... to realnie przy b2b jest kolo 20 kola na fakturze. myślę że malo kto poza IT robi tyle w swoich pierwszy latach pracy.
  • Odpowiedz
@derton778: "Przecież to jest wolny rynek lewaku, jak kogoś stać to niech kuouje nieruchomość w centrum i może stać nawet pusta! Gdybyś wcześniej wstawał głośniej mialczal go tez bys sobie kupil" ;) I najlepsze jest to ze ludzie serio tak myślą...
  • Odpowiedz
ja myślę że to jest to podejście pokolenia Z które chce żyć tak jak jutuberzy i myślą że na każdego takie życie czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adeekk1989: Też tak myślę... Nawet dorośli ludzie dają się oszukać wizji życia z insta - zapomniają, że piękny dom i sportowy samochód może być wynajęty specjalnie na potrzeby filmu do Internetu, a jak ktoś mówi do kamery, że codziennie zaczyna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roman_: zwykłym biedakiem to Ty jesteś. Umysłowym.
Ja sama wynajmowałam mieszkanie przeszło rok. Będąc biedakiem z wypłatą 2-3k i to częściej 2. Uroki studiów dziennych ¯\_(ツ)_/¯
I stać mnie było, żeby płacić Januszowi za spłatę jego kredytu ale ludzi zarabiających dwa razy tyle co ja już nie stać na ratę własnego kredytu xD
I nie, nie jadłam czokoszków xD
Mieszkam w centrum aglomeracji śląskiej, a nie na Podlasiu, bo coś czuję,
  • Odpowiedz
@Kundzia999: no ale co ja mam wam z tym zrobić? Dopłacić wam do mieszkań? Pewnie, że potrzebne są regulacje na rynku, żeby nie było to biznesem.
Ale no niestety własne mieszkanie w mieście wojewódzkim nie jest dla samotnego biedaka.
Tak, w dzisiejszych czasach 5k PLN w mieście wojewódzkim to wielki #!$%@?.
Dodatkowo kryzys napędzany covidem PiSem i wojną i niestety realnie zbiedniejemy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roman_: aż chciałabym Twój pasek zobaczyć, bo żeby uważać, że 5k dla singla to wielki uj to trzeba być albo jak to ktoś ładnie ujął "wszą fliperem" albo siedzieć w piwnicy. Większość moich znajomych tyle zarabiających już dawno na kredycie i jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś z tego tytułu przysłowiowy szczaw jadł.
  • Odpowiedz
@Kundzia999: mam średnio z 30k miesięcznie ale pracuje przy platformach więc to nie źródło z pl.
No i nie jedzą, ale pewnie będą jedli patrząc po stopach i inflacji. Kredyty tanie już były. Skończyło się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Roman_: płacenie 2500 za wynajem i czyjś kredyt, nie mogąc nawet gwoździa w ścianę wbić jeśli właściciel je*niety no to rzeczywiście dużo lepsza opcja xD

Tiaaaa 30k miesięcznie i siedzi na wykopie, piszę o tinderze, już to widzę xD tutaj sami krezusi i programiści 15k.
Screen stanu konta to pogadamy bajkopisarzu.
  • Odpowiedz