Wpis z mikrobloga

#pracait #programowanie #webdev

Warto uderzać w ogłoszenia na mida jeżeli chce się juniora? Rozkmina bierze się z tego, że jak patrzę to dużo firm w ogóle nie wystawia ogłoszeń czasami na tego typu portalach tylko to wisi na ich stronie albo nawet nie wisi tylko widzą w kimś potencjał i biorą go na juniora, żeby douczyć, tylko no właśnie, jak częsty jest to przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
  • Odpowiedz
@Need nie wiem ale od dłuższego czasu utrzymuje się tendencja na rynku IT że firmy nie bardzo chcą i idą w juniorów. Stąd większość to mid lub senior
  • Odpowiedz
@Need: Najpierw naucz się formułować myśli

Wiele firm nie ma ogłoszeń na juniora tylko "stałe" ogłoszenie na mida+ bo nie ma tam czasu ani chęci do szkolenia juniorów, nawet jak ktoś ma potencjał
  • Odpowiedz
Najpierw naucz się formułować myśli


@kaaban:

A jednak zrozumiałeś co napisałem, no popatrz. Nie musisz być od razu nie miły jak ktoś zadaje pytanie.
  • Odpowiedz
@Need: Potencjalnych juniorów jest masa. Wystarczy wywiesić ogłoszenie na uczelni lub w biurze karier i masz kilkudziesięciu chętnych studentów na praktyki, które i tak muszą odbyć.
Jeśli teraz trafi się jakiś obiecujący to można mieć już wstępnie wdrożonego i znanego juniora.
Jeśli firma szuka mida, to nie będzie zainteresowana juniorem. Kto takiego juniora będzie szkolił? Taki junior znikąd(nie był wcześniej w firmie na stażu/praktykach) to wielka niewiadoma.
Może się trafić, że
  • Odpowiedz
@lojawyk:

Dzięki za odpowiedź.

Jasne, zrozumiała sprawa, ja mam trochę doświadczenia stażowego na szczęście, ale liczę się z tym, że to nie to samo co junior a mid to już w ogóle. U mnie akurat w firmie nie ma instytucji juniora i jedyna droga to stażysta -> regular, ale jak się domyślasz to dość długa droga bycia niskopłatnym assetem w firmie stąd moje pytania :P

No nic pozostaje poszerzać kompetencje i
  • Odpowiedz
@Need:

jest dramat z rynkiem juniorskim

po wklepaniu na justjoinit

react | junior | full remote


masz 20 ogloszen, z czego wiekszosc ma jakies wady jak 5 osobowa firma, niskie zarobki czy fatalne opinie na goworku (tak wiem, na wykopie ci napisza, ze nie warto na to patrzec, ale jakos w obecnej firmie sie sprawdza co tam pisza xD)

niestety aplikujac na oferty midowskie nie majac mitycznych 2 lat doswiadczenia (bariera
  • Odpowiedz
@cppguy tutaj akurat myślę dość mocno odbiły się 2 lata covida i przejście 90% dev na 100% remote. Bo jak takiego juniora szkolić jak nikogo nie ma?
  • Odpowiedz
wiekszosc ma jakies wady jak 5 osobowa firma, niskie zarobki czy fatalne opinie na goworku


@cppguy: wg mnie za mozliwosc zakrecenia sie w takiej branzy jak IT powinno sie brac co jest z pocalowaniem reki. Jezeli cos soba reprezentujesz to wystarczy zlapac troche doswiadczenia, a potem to juz z gorki, zarobkowy sufit wiekszosci branz przekraczasz po dwoch lub trzech latach czy jestes dobry, czy nie, takze o czym my tu mowimy.
  • Odpowiedz
@zefj:

Prawda w tym co piszesz, staram się rozwijać cały czas, na razie etap czytania książek dla uzupełnienia wiedzy, a niedługo jakieś projekty na boku do portfolio, w między czasie studia także trochę to nie ułatwi na razie :D

Co do płac to w sumie prawda, bo u nas podłoga to często jest sufit innych branż, niech świadczy to, że sporo moich znajomych z roku na stażu zarabia więcej niż ludzie
  • Odpowiedz
@zefj:

wg mnie za mozliwosc zakrecenia sie w takiej branzy jak IT powinno sie brac co jest z pocalowaniem reki


ja mowie o sytuacji z rokiem doswiadczenia, brac co jest to raczej na staz
  • Odpowiedz
@cppguy: e tam, ja jestem na etapie szukania pracy na poziomie juniora i na półtora tygodnia szukania mialem 3 zaproszenia na rozmowę o prace, z czego jedna odrzuciłem, bo mi średnio podpasowala, druga mnie odrzucili za rzekoma znajomość języka angielskiego (xD!), a teraz w 3 jestem na 3 etapie xD
co prawda pierdzielenia się z tym jest co niemiara, ale walę tymi cv bez zastanowienia, zobaczymy co z tego wyjdzie
  • Odpowiedz
@Need: 5 lat temu miałem takie same rozkimy. Do branży najlepiej wejść przez polecenie, spróbuj się wybrać na meetupy i zacząć rozmawiać z ludźmi, to działa
  • Odpowiedz