Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
Gwendeith - ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W p...
  • 284
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gwendeith: znalazłem też dla ciebie średnie zarobki z 2018:
-Warszawa 6432
-Zamość 4244

Co daje faktycznie 50% większe zarobki. Ale odsetek klasy robotniczej w Warszawie jest na pewno dużo, dużo mniejszy. Szacowałbym że klasa robotnicza zarabia w Warszawie 20% więcej ale juz na mieszkanie musi wydać blisko 100% więcej
@Herubin: Po twojej zupełnie oderwanej od rzeczywistości wypowiedzi wnoszę, że jeszcze zdążysz zmienić zdanie po konfrontacji z rzeczywistością, więc o tym nie podyskutujemy. Ale jedno mnie zastanawia:

Problem nie jest z brakiem dostępu do mieszkania ale z tym, że ludziom nie odpowiada standard jaki mają.


A twoim problemem jest to, że ludzie chcą poprawić swój byt? Wychylają się z kotła?

W Polsce sobie wymyśliliśmy, że miasto = bogacz z jakiegoś powodu
@Shatter: @marv0oo: XD jak czytać nie potrafisz to powiedz to po prostu, to ci przeczytam do ucha :3

@Allbis:

Mówimy o jedzeniu jako całości a nie o chlebie. Jak nie masz jedzenia to nie masz i chleba i ziemniaków nie wiem jak prościej to napisać. Smalec jest tańszy od kawioru jak chatka na #!$%@? jest tańsza od penthouse'u w warszawie.


Ja też nie wiem jak prościej napisać prócz tego,
@Gwendeith: można mieszkać w #!$%@? dolnym i płacić śmieszne pieniądze za wynajem i jednocześnie dojeżdżać do pracy do dużego miasta wojewódzkiego.


@Sosna00: Tak, to faktycznie świetny plan dojeżdżać codziennie ponad 30 km w jedną stronę.
Nie dość że płacisz duże pieniądze za paliwo i eksploatacje auta, ale też tracisz codziennie ~2h na dojazd.
i powinno być dostępne dla każdego


@Gwendeith: i przecież tak właśnie jest. Praktycznie każdy lokal możesz kupić, przynajmniej w Polce nie ma jakichś limitów że jak już masz jedno to nie możesz kupić, albo że jak jesteś czarny to nie możesz kupić itd. idziesz i kupujesz. a jak jesteś odważny to naet nigdzie nie musisz iść i dogadasz się przez interneet ze sprzedającym
@stray_dog: No i gdzie są teraz te państwowe firmy? Firmy mają się zajmować zarabianiem pieniędzy w branży w której się specjalizują, a nie budowaniem mieszkań dla pracowników czy organizowaniem kolonii dla ich guwniaków.
a ja nie mam samochodu i nie korzystam z dróg, jednak się dokładam i nie mam z tym problemu.

No bo dlaczego m


@Gwendeith: Korzystasz, pośrednio ale korzystasz. Chyba, że nigdy nie podróżujesz MPK, rowerem po ulicy, czy nie chodzisz do sklepu, do którego towar jest dostarczany transportem kołowym ¯\_(ツ)_/¯
@Gwendeith: >ból dupy że w dancyś drogo
Z jednej strony szanuje za obserwacje, ze landlordzi flipperzy i inny element obszarniczy znaleźli sobie sposób na zniewolenie ludzi z udziałem banków i zmuszają ich do zapierdaIania na spłatę swoich inwestycji samemu leżąc hooyem do góry i pierdoIąc farmazony o byciu przedsiębiorczym i że wystarczy wcześniej wstawać i głośniej miauczeć xD nie ważne kro jaki miał start i że na przyklad ktos jest skazany
A co w sytuacji gdy grupa uprzywilejowanych osób wykupuje z rynku parówki sokołów 3.70/kg , przez co ich cena nieprawdopodobnie rośnie, by następnie je wypożyczać za gruby szmal a zwykły Kowalski nie był w stanie go kupić ich gotówkę, choćby odkładał całą wypłatę przez 10 lat. PYTAM SIE CO


@Allbis: Jak konkretnie sobie wyobrażasz wypożyczanie parówek, pytam poważnie? W jaki sposób przyszło ci do głowy że można porównać podaż mieszkań i
@stray_dog: bo nie zrobi tego tak efektywnie jak firma specjalizująca się w budowie mieszkań. Dodatkowo, nie żyjemy już w czasach gdzie od zakończenia studiów do emerytury pracuje się w jednej firmie - na jakich zasadach by miały być te mieszkania przydzielane?