Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
Gwendeith - ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W p...
  • 284
@tajek: > 2022 a ludzie dalej rzucają argumentem ze nie każdy musi mieszkać w dużym mieście
To prawda - zawsze można zamieszkać na wsi w chatce z gowna i przyjąć się u miejscowego januszexa za polowe minimalnej

Jeżeli nie stać Cię na wynajem/kupno mieszkania w centrum zawsze możesz zamieszkać na obrzeżach. Nikt nie mówi o wsi i chatce z gówna.
Taka leniwa dupa, ale jednak jakoś weszła w posiadanie bardzo drogiego mienia, o które tak płaczecie - bo widocznie albo jesteście jeszcze bardziej leniwy albo co gorsza #!$%@? za gównopieniądze więc jesteście frajerami ścierającymi kolana bez absolutnie żadnego profitu i stąd ta frustracja.


@ImYourPastClaire: Albo w przeciwieństwie do przeciętnego landlorda nie dostaliśmy mieszkania za darmo ze spadku.
no patrz mam kawalerkę 30m w 15 letnim bloku w Jabłonnie pod Warszawa, aktualnie siedzą tam Ukry, ale z tego co widzę oferty z tego samego osiedla za ten sam metraż podchodzą pod 2k + opłaty ok 500 zł.


@LMLOGID: trochę inne ceny na olx:
https://www.olx.pl/d/oferta/kawalerka-30-m2-w-jablonnej-CID3-IDNVVvR.html#ec1e162538
Tutaj czynsz wliczony w cenę odstępnego, więc realnie jest poniżej 600 zł/os. przy założeniu wynajmu przez parę. Gdzieś jest haczyk, którego nie widzę?
@MinnieMouse0: A co w sytuacji gdy grupa uprzywilejowanych osób wykupuje z rynku parówki sokołów 3.70/kg , przez co ich cena nieprawdopodobnie rośnie, by następnie je wypożyczać za gruby szmal a zwykły Kowalski nie był w stanie go kupić ich gotówkę, choćby odkładał całą wypłatę przez 10 lat. PYTAM SIE CO
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Gwendeith: proponuję tej pani w takim razie samej wybudować sobie dom lub mieszkanie, skoro uważa, że nieruchomości są drogie bez powodu.
I może jej przekażecie, że w Gdańsku jest cała masa mieszkań dwupokojowych za mniej niż 2 tysiące miesięcznie, ale także, że nie ma obowiązku mieszkać w Gdańsku, jeśli się tam nie zarabia dużo. Duże miasta kosztują dużo, więc żeby opłacało się tam żyć, trzeba mieć dobrą pracę.
Aha. I jeśli
@Gwendeith: w takim razie zarób na wynajem mieszkania w centrum dużego, turystycznego miasta wojewódzkiego. Chyba nie myślisz, że ktoś kto kupił takie mieszkanie biorąc na nie kredyt wynajmie Ci je za grosze tylko dlatego, że gówno zarabiasz ¯\_(ツ)_/¯
@NieRozumiemIronii: https://www.otodom.pl/pl/oferta/do-wynajecia-mieszkanie-jablonna-rajska-jablon-ID4aM0s to są realne ceny z tym, że czynsz to ściema, jak tam mieszkałem 3 lata temu 1 osoba płaciłem 350 zł, dziś po podwyżkach na wszystko minimum 500 zł. To ogłoszenie co mi wysłałeś to jakiś bajt, bo sam wynajmowałem w 2016 to mieszkanie ludziom za 1450 i to była średnia rynkowa. Więc to 1200 to sobie włóż między bajki, albo dolicz grzyba i pchły.