Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
Gwendeith - ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W p...
  • 284
@stray_dog: tak bo na tym ten system polegal mieszkan spoldzielczych sie np nie dziedziczylo tylko wielkosc wkladu jak tam nie byles zameldowany - system byl 45 lat a wykup nastapil dopiero po jego upadku , najczesciej w okolicach 2005 roku za pierwszych rzadow PIS na specjalnych znizkach. Nie znam nikogo kto za komuny mialby mieszkanie wlasnosciowe moze jacys dolarowcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gwendeith: Praktycznie nikt się nie rodzi bezdomny, jeśli masz gównianych starych to cię wywalą w #!$%@?, ale nie możesz mieć przez to pretensji do państwa.
Za darmo to możesz dostać w ryja. Do roboty robić na swoje utrzymanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Gwendeith: Ne było by tej chorej sytuacji gdyby stopy procentowe były na zdrowym poziomie, oczywiście na całym świecie bo to nie sztuka u nas podwyższyć a przyjdzie do nas fundusz z Norwegii i kupuje hurtemm tysiąc mieszkań bo mają darmowy kredyt.

Kapitalizm w ogóle jest patologią, mieszkanie powinien mieć każdy ewentualnie zapracować na nie w max 5lat a nie #!$%@? do emerytury na odsetki bankowe
@stray_dog: 3 lata temu w Gdańsku kupowałem mieszkanie po prawie 7k/metr. Wtedy najdroższe lokalizacje chodziły po około 14k/metr w deweloperskim. Teraz 20k jest osiągalne, w mojej lokalizacji dobijają 9.5-10k/metr. (wszystko w deweloperskim stanie, dolicz jeszcze ze 3-4k na wykończenie za metr przy obecnych cenach). Wynajem za 5k to mocno naciągana sprawa, pewnie spore mieszkanie gdzieś w Śródmieściu - typowo turystyczna miejscówka pod Norwegów albo Brytoli co biorą airbnb w sezonie. 3-4k
@Gwendeith ciężka praca syna rodziców klasy średniej, dziedziczenie XDDD

@Gwendeith wiadomo, że każdy kto ma ten dziedziczy. Mieszkam na wsi i 90% budowanych domów to głównie własna praca po godzinach, ale dla ciebie to szok i bycie śmieciem, żeby człowiek miał jeszcze po pracy budować swój dom. Tak wiem, że nie wszytko można zrobić samemu, ale robiąc połowę rzeczy samemu można zaoszczędzić w #!$%@? pieniędzy. Jak sam wiesz: nie ma pracy, nie
1200 zł i więcej za sam wynajem to chory żart landlordów przy lokalnych niskich pensjach.


@Gwendeith:
Czyli co? Ci wynajmujący mają dokładać do interesu i sponsorować życie obcym ludziom, jak ta dziewczyna z filmiku?
myślę, że każdy ma takie zderzenie z rzeczywistością jak zaczyna pierwszą pracę, a że teraz wiele osób dzieli się swoimi "niezbyt mądrymi" spostrzeżeniami za pośrednictwem portali społecznościowych to "można się pośmiać".

Sam byłem świadkiem i miałem wiele takich akcji, ale jestem troszkę starszy i mój rocznik ominęła obecna moda na dokumentowanie wszystkiego.


@stray_dog: Możliwe. Mnie to ominęło (chyba), ale ja zawsze byłem dość świadomy w kwestii cen i tego jak wygląda
W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa bo każdy go potrzebuje XDDDDDDDDD a jedzenia to nikt nie potrzebuje? zróbmy kartki na żywność i na mieszkania (które zbudują ochotnicy za darmo nam wszystkim) problem solved pora na csa


@Allbis: mnostwo rynkow jest mocno regulowanych
pierwszy z brzegu - rynek pracy - jak byla wolna amerykanka to pracowaly dzieci w kopalniach
teraz jest silnie regulowany, wiek, minimalna placa, maksymalna liczba godzin, ubezpieczenie zdrowotne,