Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
  • 284
@SirSherwood: Mieszkanie nie jest horreindalnie drogie tylko ty jestes #!$%@? na hajs przez rządy i korporacje. Moźesz mieszkać w 4 osobowym pokoju w akademiku i płacić 200zł i to też wyczerpuje znamiona mieszkania. Dlaczego ktoś kto ma 18 lat i nigdy nie pracował ma posiadać mieszkanie i kto ma je mu zbudować? Jeśli pytasz o konkretne ceny mieszkań do zarobków w danej lokalizacji tak jak wyżej to wina rządów i korporacji
@MinnieMouse0: Przepraszam że tak lekceważąco ale naprawdę nie rozumiesz istoty problemu a ja nie mam czasu wykładać tutaj książek ekonomicznych. W skrócie to przez rządy i korporacje jest jak jest, a nie przez to że nie rozdaje się mieszkań za darmo.
@stray_dog: sama nie budowała ale musiała mieć pracowników do zarządzania tymi nieruchomościami i ich mieszkańcami. Obecnie też nic nie stoi na przeszkodzie aby firma zbudowała mieszkania i na takich zasadach dysponowała dla pracowników, prawda? Dlaczego twoim zdaniem nawet korporacje tak nie robią?
@Gwendeith: niech się łajza ogarnie i zarobi na wkład własny i weźmie kredyt #!$%@? w czym problem. będzie sama landlordem wtedy, ile można o tym #!$%@?ć. moje pokolenie zaciskało pasa i ogarniało temat a widzę że teraz to już tylko daj daj mi sie należy. głupia #!$%@?
jest pełno tanich mieszkań w wypiździeszewie górnym. Achhh zapomniałem, tam nie dostanie się sojowego late. To bierz drugi etat


@Kolsky: pokaż mi te tanie mieszkania proszę, sam myślałem że tak jest a potem zacząłem szukać mieszkań w takich #!$%@? i nagle sie okazuje że nawet w jakiejś ostródzie czy elblągu kawalerka kosztuje 1500+ media a w takich naprawdę #!$%@? po 10k ludzi nikt nie wynajmuje
@okno2137: Weź się typie z tym argumentem ad korwinum.
Jak madki na Facebooku krzyczą "DEJ" to wykopki pierwsze do wyśmiewania, ale jak julka drze się na TikToku, że jej się należy mieszkanie w centrum Gdańska to już nagle dobrze
W zdrowym systemie gospodarczym każdy człowiek sam rozwiązuje swoje problemy, lub płaci za to innym.


Jeśli kasjer chciałby mieć środki na rozwiązanie problemu "X" ale nie ma, to wskaż, kto i tytułem czego miałby je zapewnić?

To jest proste pytanie, bo z nieba one nie spadną, a chyba nie jesteś zwolennikiem pracy przymusowej i rabunku?


@TheSilentEnigma: ależ oczywiście, ale obecny system nie jest zdrowy, bo uspołecznia koszty, a prywatyzuje zyski -
a ja nie mam czasu wykładać tutaj książek ekonomicznych.


@okno2137: Sam sobie też widocznie nie miałeś czasu wykładać książek ekonomicznych, skoro nie rozumiesz różnicy między dobrem w postaci mieszkania i parówek. Dobrze że się zgadzamy co do tego, że problemem są rządy, które pozwalają na to co dzieje się na rynku nieruchomości. Nikt nie musiałby rozdawać mieszkań za darmo, gdyby rynek został uregulowany w sposób w sumie jakikolwiek (bo w tym
@stray_dog: no i właśnie to napisałem na samym początku - firma musi się skupić na wykorzystaniu potencjału wiedzy i pracy ludzi do zarabiania pieniędzy, budowanie mieszkań i inne usługi zostawia firmom które się w tym specjalizują. EOT