Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
  • 284
W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa

@Gwendeith: No przecież dokładnie tak działa wolny rynek. Nagle podskoczył popyt na mieszkania więc ceny wzrosły. Równocześnie wrasta rentowność najmu i znajdą się inwestorzy, którzy kupią mieszkania aby wynająć, co zaspokoi podaż.
Oczywiście wszystko działa z lekkim opóźnieniem, ale uwierz mi, że nie chcesz żeby państwo się tym zajmowało bo wtedy wszyscy będziemy pod mostem spać
@Gwendeith: nie 7-10 tylko bardziej 25-30 lat później :) Przecież możesz mieszkać w zakładowych lokalach, wiele zakładów posiada nieruchomości i wynajmuje je swoim pracownikom za grosze
Zarbiam bardzo dobrze i nie stać mnie na samodzielne mieszkanie w centrum gdańska. W tym mieście jest masa dzielnic w który można znaleźć mieszkania za 1500-200 złotych, ale klasa robotnicza oczywiście musi mieszkać w samym centrum albo na garnizonie i to w najwyższym standardzie, a
@Balactatun: @Allbis: Nie działa. Tzn inaczej zgodnie z prawem kapitalizmu to działa, ale nie zawsze kapitalizm jest odpowiedzią na pewne aspekty. Dla przykładu towary komercyjne kapitalizm reguluje zajebiście. Płace na ogół też pod warunkiem, że kraj jest rozwinięty (w tych mniej rozwiniętych pojawiają sie problemy, ale nie widze lepszego obecnie systemu prócz kapitalizmu).
Problem jest, że mieszkanie/domy to nie jest taki sam towar jak paróweczki i jest to bezpośredni wymóg
ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę.


@Gwendeith: Taka leniwa dupa, ale jednak jakoś weszła w posiadanie bardzo drogiego mienia, o które tak płaczecie - bo widocznie albo jesteście jeszcze bardziej leniwy albo co gorsza #!$%@? za gównopieniądze więc jesteście frajerami ścierającymi kolana bez absolutnie żadnego profitu i stąd ta frustracja.

Pamiętaj, że w Polsce bezdomnych możesz być tylko z własnej woli. Dach nad głową to także
@SirSherwood: Sprzątaczka czy kasjer nie będzie miał mieszkania w centrum Warszawy i nie powinien go mieć, nie powinno go być na nie stać. Lekarz i jego praca jest o wiele więcej warta niż kasjer i jego praca. Koniec.
Komunizm rodzi się z głupoty i przeświadczenia, że cokolwiek Ci się należy, a należy Ci się gówno. Nawet na sznur aby skończyć swój nędzny żywot trzeba zarobić albo się zmęczyć aby go znaleźć/ukraść.
@Gwendeith: ludzie mają już dość komuchów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę zamiast na swoje. w każdym przypadku interwencjonizm nie działa, bo potrzeby ludzkie nie są znane centralnym planistom i nie są w stanie być wypełnione przez radę starców. to nie jest moralne, gdy na potrzeby ideologii sankcjonuje się kradzież.
Wiadomo - zamiast narzekać na podatki można zostać żyjącym z socjalu patusem i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ
Sprzątaczka czy kasjer nie będzie miał mieszkania w centrum Warszawy i nie powinien go mieć, nie powinno go być na nie stać. Lekarz i jego praca jest o wiele więcej warta niż kasjer i jego praca. Koniec.


@ImYourPastClaire: Pisałem, co prawda nie do ciebie, ale napisałem tak.

Jak ból dupisz o to, że chcą mieszkać w centrum to ja się zgadzam, jak chcesz mieszkać w centrum to no przykro mi ale
@SirSherwood: Działa i to działa znakomicie, jak możesz twierdzić że jedzenie możesz zastąpić i wymieniasz inne jedzenie, to jakby powiedzieć że mieszkanie możesz zastąpić innym mieszkaniem. Tak podaż na mieszkania jest ograniczona ale na jedzenie tak samo, nie możesz sadzić ryżu na marsie a urbanizacja ogranicza rolnictwo. Argumentu że jedno możesz przenieść a drugiego nie nie rozumiem. A co do ograniczeń w budowaniu to nie problem kapitalizmu bo to nie on
@Allbis:

Działa i to działa znakomicie, jak możesz twierdzić że jedzenie możesz zastąpić i wymieniasz inne jedzenie, to jakby powiedzieć że mieszkanie możesz zastąpić innym mieszkaniem.


Co xD Wymieniam produkt chleb, i mówie że możesz zastąpic go innym produktem to jest ziemniakami

Wymieniam produkt mieszkanie i moge go zastąpić? Domem? Który ma prawie te same cechy co mieszkanie pod względem produktu.
Nie ma dla nich substytutu. Najbliższy substytut to wynajem hotelu,