Wpis z mikrobloga

ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W przypadku mieszkań wolny rynek nie działa, bo mieszkanie potrzebne jest każdemu i powinno być dostępne dla każdego. To nie jest złoty kibel udekorowany diamentami, bez którego można żyć i nikt nie jest zmuszany do brania kredytów na niewolniczych warunkach.
Wiadomo - zamiast narzekać można założyć firmę i jak ręką odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antykapitalizm #nieruchomosci #socjalizm #kapitalizm
Gwendeith - ludzie mają już dość landlordów i zapieprzania na czyjąś leniwą dupę. W p...
  • 284
@Gwendeith: Powiedz mi jeszcze dlaczego ktoś powinien dać ci ziemie, zrobić projekt, podłączyć media, wybudować, położyć elektrykę, pomalować położyć płytki a na koniec ci oddać bo SIE NALEŻY. Daj mi powód dlaczego ci wszyscy ludzie zamiast pójść na piwo maja tobie zbudować i oddać w zębach mieszkanie za Free.
@Allbis: i ten potomek który nie zrobił nic w życiu przyjdzie na wykop bronić kapitalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gwendeith: to jak już dorobisz się swojego mieszkania to rozumiem, że na starość przepiszesz na jakiś kolektyw w imię idei zamiast polepszyć byt własnym dzieciom?
@stray_dog:poszukasz w google znajdziesz sporo podobnych problemow zwiazanych z prywatyzacja majatkow firmy https://gazetawroclawska.pl/we-wroclawiu-czynsz-duzo-wyzszy-niz-emerytura-beda-eksmisje-dla-80latkow-tak-wyglada-zycie-w-bylych-mieszkaniach-zakladowych/ar/c1-16014573
Bo na spoldzielcze mieszkanie czekalo sie dziesiecioleciami a nie jak niektorym sie wydaje kilka lat w niewiadomej lokalizacji dodatkowo wplacajac spore pieniadze na ksiazeczke mieszkaniowa wiec to i tak byla jakas alternatywa https://www.morizon.pl/blog/wykup-mieszkan-zakladowych/
@MinnieMouse0: to chyba do mnie było to się odniosę xD Dom i parówkę można porównywać jako produkty na rynku bo one nimi są niezależnie jakie różnice wytkniesz mi między nimi.

" Nikt nie musiałby rozdawać mieszkań za darmo, gdyby rynek został uregulowany w sposób w sumie jakikolwiek (bo w tym momencie nie jest)."

No już prawie dobrze troszke bym zmienił

" Nikt nie musiałby rozdawać mieszkań za darmo, gdyby rynek został
@Gwendeith: młode pokolenie naoglądało się instagrama czy innych youtuberów i też chce łatwo i od razu. Kult indywidualizmu, każdy taki wyjątkowy że czy się stoi czy się leży jemu się należy xD Dokąd ten świat zmierza.. Praca be, dokształcanie się be, bo ja chcem podróżować a państwo niech mi daje kasę.
Ta młodzież jakaś taka bez ambicji. Tak, jestem boomerem czy tam dziadersem.
@Kolsky: nie ma tam dobrze płatnej pracy o to mi chodzi a ceny nie są odpowiednio niższe. 1200 zł i więcej za sam wynajem to chory żart landlordów przy lokalnych niskich pensjach. Pracuj by mieć gdzie się wyspać i zjeść miskę ryżu super ustrój


@Gwendeith: 1200 za miasto powiatowe? W minutę znalazłem kilka kawalerek chociażby w takim Koninie za 700. Pokoje w większych mieszkaniach po 450. Lokalnie niższa pensja, to