Wpis z mikrobloga

Jakie wnioski do tej pory wyciągnęliście z tej wojny?

Bo ja na przykład taki że jakby był atak na Polskę to trzeba spie*alać za granicę już pierwszego dnia, po pierwszym wystrzale. Potem zamkną granice dla mężczyzn oraz będą problemy logistyczne żeby się wydostać. Mam jakieś 2 godziny samochodem do granicy niemieckiej (a łamiąc przepisy nawet mniej).

#pytanie #przemyslenia #niebieskiepaski #wojna
  • 168
@bitcoholic: dla wszystkich oburzonych
pamiętajcie że na wojnach, obronnych też, umierają tylko biedni. Gdy wy będziecie rozrywani przez artylerie, bogaci będą już lecieli do bezpiecznych krajów z walizami załadowanymi kosztownościami i będą się z was śmiali xD Jakim frajerem trzeba być żeby oddać życie za majątki bogoli. Nawet dzisiaj złapali jakiegoś bogatego ukra który próbował #!$%@?ć za granice wywożąc złoto i dolary. Mam nadzieje że zrobią z niego urządzenie naprowadzające do
Rozumiem, że nie każdy nadaje się do walki, że nie każdy ma predyspozycje psychiczne i fizyczne do bycia żołnierzem. Rozumiem, że nie każdy panuje nad strachem i nie każdy gotów patrzeć na oderwane nogi. Spoko. Serio. Chcesz - spierdlaj. Ale robienie ze swego tchórzostwa cnoty, to już jest krwa jakaś pomyłka.


@kryptonim_putas: Bez przesady. To, że ktoś nie nadaje się do walki, nie znaczy że jest tchórzem. To nawet lepiej, że
Masz racje, ale wykopki się naoglądali ukraińskiej propagandy i myślą ze na wojnie tylko Rosjanie giną. Ciekawe co by mówili jakby ich Smiercz albo inny Grad rozsmarował po polu


Lepsze to niż nie móc spojrzeć później w lustro. I nikt nie myśli, że giną tylko wrogowie. Po prostu część z nas to nie zwierzęta i uważają, że są wartości ważniejsze niż życie.

@Tajgeree17:
@mateo_olsztyn: @bylem_zielonko: Jak nie chcecie to nie walczcie, ale też nie siejcie defetyzmu bo to żenada. Strach przed wojną da się zrozumieć, ucieczkę za granicę też. Zwykłe ludzkie odruchy w końcu nie każdy musi być odważny. Ale dopisywanie do tego jakiejś rozbudowanej filozofii i utożsamianie takiego postępowania z mądrością, dojrzałością i odpowiedzialnością brzmi jak potężny cope xdd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@noobsaibot: no ja na przykład nie siedzę bo tu zarabiam wystarczająco dużo żeby wieść normalne życie i mam tu wszystkich swoich znajomych i rodzinę. Jestem też u siebie więc mam znacznie większe prawa niż jako emigrant za granicą. Niemniej w przypadku konfliktu priorytety się zmieniają a urządzić można się też w Niemczech, Kanadzie czy na wyspach. Nie wiem skąd takie zero-jedynkowe spojrzenie u was
@powaznyczlowiek: ja się tylko odnosiłem do zdania kolegi wyżej, ze nie będzie się tłukł za rząd. Tak jak pisałem, ja mam romantyczne podejście do tematu ojczyzny. Nie wiem czy byłbym w stanie sobie wybaczyć, ze x moich przyjaciół i kolegów tłuką się i ryzykują życie, a ja siedzę sobie gdzies i się lokuje. W którymś filmie wojennym (nie wiem czy to prawda ofc) ale była wzmianka, ze młode chłopaki z jakiegoś