Wpis z mikrobloga

Jakie wnioski do tej pory wyciągnęliście z tej wojny?

Bo ja na przykład taki że jakby był atak na Polskę to trzeba spie*alać za granicę już pierwszego dnia, po pierwszym wystrzale. Potem zamkną granice dla mężczyzn oraz będą problemy logistyczne żeby się wydostać. Mam jakieś 2 godziny samochodem do granicy niemieckiej (a łamiąc przepisy nawet mniej).

#pytanie #przemyslenia #niebieskiepaski #wojna
  • 168
@AndrzejWithAttitude:

gdybym był beduinem bez dobytku, rodziny, przyjaciół itp. to pewnie zrobiłbym tak jak Ty xD


Zostajesz w Polsce, twój dom zostaje zrujnowany, samochód przejęło wojsko, waluta straciła praktycznie na wartości, przyjaciele nie żyją albo #!$%@?, żona zgwałcona, a ty sam straciłeś nogę. No super, ważne, ze zostałeś.

@bitcoholic jest załadowany w bitcoina, #!$%@? za granicę i z rodzinę rozpoczyna nowe życie. Elo.
@bitcoholic: Do niedawna też tak myślałem - co mnie Polska, jakiś naród itp. obchodzą. Dokładnie to do 24 lutego tak myślałem, gdy zobaczyłem, że atak na to, co odczuwam jako swoje, jest możliwy. Uświadomiłem sobie, że ojczyzna to nie jest jakaś abstrakcyjna flaga czy piosenka o Dąbrowskim, ale to, co jest moim miejscem zamieszkania, z czym się wiążą moje wspomnienia, czasami nawet zupełnie prozaiczne jak pierwszy raz za kierownicą auta czy
Jak nie chcecie to nie walczcie, ale też nie siejcie defetyzmu bo to żenada. Strach przed wojną da się zrozumieć, ucieczkę za granicę też. Zwykłe ludzkie odruchy w końcu nie każdy musi być odważny. Ale dopisywanie do tego jakiejś rozbudowanej filozofii i utożsamianie takiego postępowania z mądrością, dojrzałością i odpowiedzialnością brzmi jak potężny cope xdd


@Victus_est_in_vita: kolego pomyliles odwagę z odważnikiem.

Ja bym nie chciał oddać życia lub nawet kawałka zdrowia
@mateo_olsztyn: gdyby tak każdy myślał, to nie byłoby cudu nad Wisłą i możliwe, że historia inaczej by się potoczyła. Zaś my byśmy byli od tego czasu kolonią rosyjską, żyjąca w takiej bańce informacyjnej jak oni, a każdy sprzeciw wobec władzy to automatyczne więzienie na tyle lat na ile obecnie możesz wyrwać za morderstwo.
gdyby tak każdy myślał, to nie byłoby cudu nad Wisłą i możliwe, że historia inaczej by się potoczyła. Zaś my byśmy byli od tego czasu kolonią rosyjską, żyjąca w takiej bańce informacyjnej jak oni, a każdy sprzeciw wobec władzy to automatyczne więzienie na tyle lat na ile obecnie możesz wyrwać za morderstwo.


@iTuTego: daj pisowi jeszcze jedną kadencję czasu i będziemy juz praktycznie drugą rosja pod względem systemu władzy
@mateo_olsztyn: Myślę że nie chodzi o kawałek ziemi. Wszyscy nie uciekną. 40 mln ludzi też nikt nie przyjmie. Może i uciekniesz ale będziesz wiedział że masa ludzi umiera gdzieś w bunkrach i miastach. Są też starzy ludzie, chorzy, niepełnosprawni, dzieci z domu dziecka itp...
Moim zdaniem niestety tak to nie działa że wystarczy wyjechać. Masa Twoich znajomych/rodziny pewnie by została bezdomna i bez żadnych świadczeń. Bo np. ludzie 70+ raczej nie
Nawet im jest daleko do tego stopnia wypaczenia.


@iTuTego: jedyną różnicą byłabo to, że na inne kraje by nie napadali, ale sukcesywnie rozkładają demokrację w kraju, budują własną oligarchię, alienują nas na scenie międzynarodowej i mają dużo bardziej ordynarną propagandę sukcesu i szczucia niż w rosji, więc w kraju byloby podobnie jak tam
@Grandek: Aha czyli skoro jest 120 tys zawodowego wojska, to w przypadku ataku na nasz kraj, miliony mężczyzn którzy byliby zdolni do walki,albo pomocy armii mają stać i się po prostu przyglądać?