Wpis z mikrobloga

Jakie wnioski do tej pory wyciągnęliście z tej wojny?

Bo ja na przykład taki że jakby był atak na Polskę to trzeba spie*alać za granicę już pierwszego dnia, po pierwszym wystrzale. Potem zamkną granice dla mężczyzn oraz będą problemy logistyczne żeby się wydostać. Mam jakieś 2 godziny samochodem do granicy niemieckiej (a łamiąc przepisy nawet mniej).

#pytanie #przemyslenia #niebieskiepaski #wojna
  • 168
  • Odpowiedz
No tak, przeżyć za wszelką cenę i żyć nie wyznając żadnych wartości, instynkty typowo zwierzęce. Szerokiej drogi. Nie wracaj.


@klepie-biede: głupotą byłoby narażanie swojego życia za ten kraj, który od lat robi wszystko aby obywatelom żyło się jak najgorzej. Sam też bym wyjechał najszybciej, jak to możliwe.
  • Odpowiedz
@bitcoholic
Jakie wnioski?
Ze Polska jak zwykle jest frajerem i robi za chrystusa narodow za Darmo
Wszyscy zarabiaja na kontraktach i "pomocy",a my przyjmujemy miliony ludzi bez weryfikacji,ale w zamian dostajemy miss swiata
  • Odpowiedz
@klepie-biede: a od czego mamy zawodowe wojsko? Biorą kasę jak jest pokój, ale jak rozpęta się wojna to ja mam też walczyć pomimo, że w czasie pokoju nie dostaję żadnej kasy. To albo jest to wojsko, które ma nas bronić, albo je zlikwidujmy, wszyscy niech przechodzą szkolenia i w razie wojny niech wszyscy walczą.
  • Odpowiedz
@bitcoholic:
1 uciekać z rodzina jak najszybciej się da zagranice jeszcze przed rozpoczęciem konfliktu, gdy widać podobne objawy jak na Ukrainie
2 jeżeli nie da rady, to uciekać jak najszybciej z miasta. Prawdopodobnie w ciągu tygodnia w mieście zabraknie wody, prądu, jedzenia- nie mówiąc już o oblężeniu.
3 zabrać ze sobą jak najmniej bagażu. Jedynie jakiś plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami
4 warto mieć zapas gotówki w domu nie tylko w PLN
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 103
@bitcoholic: poprawka, uciekać za granicę trzeba wtedy jak USA wyda zalecenie o opuszczeniu kraju przez ich obywateli, a nie pierwszego dnia wojny :)
  • Odpowiedz
@bitcoholic: akurat zakaz opuszczenia kraju dla mężczyzn aby uratować więcej kobiet i dzieci to bardzo dobry pomysł. Naprawdę żałośnie wygląda to jak młode byki z różnych krajów wypychają dzieci z pociągów aby samemu ratować skórę.
  • Odpowiedz
akurat zakaz opuszczenia kraju dla mężczyzn aby uratować więcej kobiet i dzieci to bardzo dobry pomysł. Naprawdę żałośnie wygląda to jak młode byki z różnych krajów wypychają dzieci z pociągów aby samemu ratować skórę.


@zsokiemowocowym: jakiś promil zachowuje się jak zwierzęta, więc zablokujmy wyjazd wszystkim mężczyznom xD możesz odebrać dyplom akademii chłopskiego rozumu xD
  • Odpowiedz
mężczyźni będą zabierać miejsca w środkach transportu, obozach dla uchodźców i krajach docelowych wiec mniej kobiet i dzieci się uratuje bo miejsca nie starczy dla wszystkich


@zsokiemowocowym: mężczyzna w kraju ogarniętym wojną jest takim samym uchodźcą jak kobieta czy dziecko i ma takie samo prawo do ucieczki i schronienia w obozie dla uchodźców w bezpiecznym kraju.
  • Odpowiedz