Wpis z mikrobloga

Jakie wnioski do tej pory wyciągnęliście z tej wojny?

Bo ja na przykład taki że jakby był atak na Polskę to trzeba spie*alać za granicę już pierwszego dnia, po pierwszym wystrzale. Potem zamkną granice dla mężczyzn oraz będą problemy logistyczne żeby się wydostać. Mam jakieś 2 godziny samochodem do granicy niemieckiej (a łamiąc przepisy nawet mniej).

#pytanie #przemyslenia #niebieskiepaski #wojna
  • 168
  • Odpowiedz
@bitcoholic: trzeba zawijać najpóźniej w momencie kiedy stany mówią swoim żeby wyjezdzali, potem pozostają lasy. No chyba ze masz < 18 lat albo pochwę. Wtedy o ile tylko nie mieszkasz tuz przy granicy przez która wejda możesz na #!$%@? poczekać na ewakucję
  • Odpowiedz
Szykuje sie akcja wsiadasz i spierdzielasz. Skoro nie masz przeszkolenia wojskowego to w jaki sposób wygrasz wojne ? No rozumiem jakbyś się sklonował w ilości miliardowej to faktycznie przeciwnikom mogła by się amunicja na Tobie skończyć ale tak ?
Po co ginąć za nic? Do domu można wrócić po czasie o ile stoi jak nie to i tak prędzej się postawisz za granicą.
W Polsce zarabiam 3000zł na rękę i jestem okradany
  • Odpowiedz
@bitcoholic: Ja takie, że jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że trzeba żyć i doceniać chwilę, i cieszyć się z tego, co się ma, bo nie wiadomo, czy wszystko nie pier^dolnie za chwilę, a brandzlowanie się rzeczami materialnymi jest jeszcze bardziej bez sensu, bo za chwilę może je rozwalić bomba.

Druga sprawa - że ruscy to dalej dzicz i nic się nie zmieniło od czasu, kiedy moja babcia miała 16 lat,
  • Odpowiedz
@Disegno:

Nie ma to jak siedzieć za granicą w obozie dla uchodźców jak kundel w budzie i żreć darmową mielonkę patrząc w TV jak ruski kacap gwałci twoją matkę. To jest życie!


Jak jesteś gołodupcem bez kasy, majątku, doświadczenia, znajomości języków i wykształcenia to tak to może wyglądać.

Osoba ogarnięta wyjedzie, wynajmie na start jakiś pokój czy kawalerkę, znajdzie pracę i sobie poradzi :)
  • Odpowiedz
@bitcoholic: wiem po co lecieć do sklepu jak się zacznie.
wiem też że w polskim prawie nie istnieje coś takiego jak schron czy budowla ochronna i nie ma żadnego organu zobowiązanego do ich tworzenia i utrzymywania więc spierdzielać trzeba do metra albo na parking podziemny
  • Odpowiedz
@bitcoholic: jak zobaczysz w necie info ze ruscy zamykaja ambasade w warszawie to wsiadasz do auta i pyta. Powinienes miec wszystko zapakowane w bagazniku, kasa w krypto albo na zachodnich kontach, bierzesz lapka do plecaka całujesz matke na pożegnanie i #!$%@?.
  • Odpowiedz
Jak jesteś gołodupcem bez kasy, majątku, doświadczenia, znajomości języków i wykształcenia to tak to może wyglądać.

Osoba ogarnięta wyjedzie, wynajmie na start jakiś pokój czy kawalerkę, znajdzie pracę i sobie poradzi :)


@koniecswiatajestbliski: Możesz być królem życia i mieć złote kible w domu. Jak ci bomba spadnie na chatę i będziesz musiał spieprzać jak szczur z małym plecakiem mijając zwłoki swoich bliskich to będziesz nikim innym jak wrakiem człowieka. Mentalnie i
  • Odpowiedz
@bitcoholic: Sciagam rodzine do UK i organizuje im tutaj zycie i prace. Dla 8 osob ma poukladany plan i koszta jakie bym musial poniesc w pierwszych 6 tygodniach wliczajac w to bilety lotnicze, wizy i koszta wynajecia domu 3pokojowego z depozytem miesiecznym i wyzywienie + ekstra wydatki typu paliwo itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bitcoholic: Ja tam rodziny nie mam, więc wyjmę broń z szafy i będę prał do Ruskich, żebyście mieli do czego wracać, Mirasy. ʕʔ

I nie będę oceniał niczyjej decyzji o wyjeździe lub walce. Każdy zrobi według własnego uznania.
  • Odpowiedz
  • 13
@bitcoholic
Jak zobaczyłem stan ruskiego wojska to czuję się w Europie jeszcze bezpieczniej. Zawsze jakoś ta wojna z ruskimi gdzieś z tyłu głowy u mnie była - teraz Putin powiedział sprawdzam i wiem, że #!$%@? będzie a nie jakąkolwiek wojna z Rosją xD.
  • Odpowiedz