Wpis z mikrobloga

Jakie wnioski do tej pory wyciągnęliście z tej wojny?

Bo ja na przykład taki że jakby był atak na Polskę to trzeba spie*alać za granicę już pierwszego dnia, po pierwszym wystrzale. Potem zamkną granice dla mężczyzn oraz będą problemy logistyczne żeby się wydostać. Mam jakieś 2 godziny samochodem do granicy niemieckiej (a łamiąc przepisy nawet mniej).

#pytanie #przemyslenia #niebieskiepaski #wojna
  • 168
wut? Moja matka, zona i corka będą ze mna za granica


@mateo_olsztyn: Tak, tak. Chyba, że któraś z nich akurat będzie np. w szpitalu i zwyczajnie nie będzie zdolna do ucieczki.

Btw. jak jesteś taki chętny do ucieczki to myślę, że już powinieneś powoli pakować walizkę. Po pierwszych spuszczonych na Polskę rakietach będzie już za późno bo Ci granice przymkną :)
@bitcoholic:
1. Trudno uwierzyć w ogrom niekompetencji wojska ZSRR,
2. Trudno uwierzyć w bohaterstwo i ogrom morale Ukrainy,
3. Na naszych oczach wywraca się europejski porządek energetyczny i polityczny,
4. W tej wojnie przegrały już obie strony. ZSRR zostanie zdegradowana do ogromnego, ale ubogiego i zacofanego kraju, który jest traktowany poważnie tylko ze względu na broń jądrową. Ukraina pomimo wpompowania w nią po konflikcie zawrotnych kwot będzie konać demograficznie,
5. Nadchodzą
nie tylko w PLN ale tez i w dolarach


@koniarek: Patrząc po tym co się stało z hrywną gdzie ludzie przejeździjmy nie mogą jej wymieć bo kantory zakończyły przyjmowanie to uważam że awaryjną kasę trzeba gromadzić GŁÓWNIE w obcej i silnej walucie.
Bo ja na przykład taki że jakby był atak na Polskę to trzeba spie*alać za granicę już pierwszego dnia


@bitcoholic: po #!$%@? czekać tak długo? Wojska się nagle nie teleportują na granice, atak wymaga długich przygotowań. Będzie wiadomo wszystko dużo wcześniej. Zawsze oczywiście mogą tylko straszyć ale cóż, zawsze też można wrócic