Wpis z mikrobloga

  • 161
@Omicron: hehe przypomniala mi sie zimnowojenna historia jak ZSRR wyslal swoj okret podwodny na wschodnie wybrzeze USA, plywal tam rok czy poltora po czym wrocil do ZSRR by odtrabic sukces bo wrog sie nie zorientowal ;) problem w tym, ze caly ten czas za kacapskim okretem plywal okret USA, ktory mial go wyeliminowac z zabawy jakby cos odwalil xD
technologia rosyjska od tamtej pory nie poszla zbytnio do przodu natomiast USA
@MshL

@Omicron i jakie szkody narobią takie malutkie rakietki? Odparuja 10 miast z 30 tysiącami mieszkańców? ( ͠° °)


Dla przykładu taki little boy który spadł na Hiroshimę ma rownoważnik trotylowy 15kiloton trotylu. Trident (pocisk balistyczny w który wyposażone są m.in. brytyjskie łodzie podwodne) może przenosić do dwunastu(!) głowic z których każda może mieć równoważnik trotylowy równy 100kt. Zazwyczaj jednak wyposaża się je w osiem głowic o
źródło: comment_1647243718wed8qoo07yeQGMK0niFKgX.jpg
@Quimeen

@Omicron: Ciekawostka. Za kazdym takim okretem plynie okret USA. Procedury odpalenia glowic sa znane i wymagaja unikalnego manewru dlatego USA bedzie wiedzialo kiedy chca je odpalic. W tym czasie okret rosyjski bylby juz zniszczony gleboko na dnie.


Co za bzdura, wpływają sobie na rosyjskie terytorium i siedzą w wodzie pod bazą czekając aż wróci okręt wypłynie i go potem miesiąc czy dwa śledzą po ich wodach? xD
@Omicron: Ruskie tak straszą bronią jądrową że chyba nie są pewni czy ona wogóle zadziała i czy ich podkomendni nie #!$%@? głowic na boku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo jak ze swoją armią. Tak straszyli że są supermocarstwem i wogóle a w bój wysłali "elitarne" jednoski pełne poborowych z dwumiesięcznym przeszkoleniem xD
myślisz, ze USA nie ma technologi potrafiącej wykryć i zniszczyć pocisk zanim dotrze do jakiekolwiek miasta? W razie ewentualnej wojny USA na 100% będzie bez strat u siebie


@LuxEtClamabunt: Ale fantazje. Kolejna fantazja wykopków taka sama jak ta o potędze ruskiej armii.
Swoje zaawansowanie USA pokazało przy walce z pandemią gdzie zawiedli na każdym możliwym polu.
Sami twierdzą że nie mają możliwości obrony przed atakami Rosji ale wykopek wie lepiej.
Swoje zaawansowanie USA pokazało przy walce z pandemią


@masz_fajne_donice: Takie fikołki jebią onucami na kilometr. Co ma piernik do wiatraka? Takie samo "zaawansowanie w walce z pandemią" pokazał cały świat, co to ma wspólnego ze sprzętem wojskowym?
Takie fikołki jebią onucami na kilometr. Co ma piernik do wiatraka? Takie samo "zaawansowanie w walce z pandemią" pokazał cały świat, co to ma wspólnego ze sprzętem wojskowym?


@Elaviart: #!$%@? głupotą wymyślanie przez wykopków ukrytych technologii i możliwości co już wielokrotnie okazało się bzdurą.
Można wierzyć że coś USA ma ukrytego ale nie można mówić że na pewno ma skoro sami twierdzą że nie mają. A w ostatnich czasach częściej się
@masz_fajne_donice: Nie ma to jak ekstrapolować jedną dziedzinę, na cały kraj. Tak, Stany mają #!$%@?ą służbę zdrowia. I tak, Stany nawet jakby rozkradały i marnotrawiły połowę kasy na armię i tak miałyby do dyspozycji budżet o rząd wielkości większy niż następni w kolejce żółci.
Nie ma to jak ekstrapolować jedną dziedzinę, na cały kraj. Tak, Stany mają #!$%@?ą służbę zdrowia. I tak, Stany nawet jakby rozkradały i marnotrawiły połowę kasy na armię i tak miałyby do dyspozycji budżet o rząd wielkości większy niż następni w kolejce żółci.


@Mekki: Stany mają świetną służbę zdrowia. Statystyki wyleczalności bez porównania wobec PL. Jest droga ale na bardzo wysokim poziomie.

Ale nie o tym piszemy. A ja nie przenoszę
Uważasz że przez to że USA ma duży budżet mam bezkrytycznie wierzyć w technologie wymyślone przez wykopków, których istnieniu zaprzecza samo USA?


@masz_fajne_donice: Nie no, tego nie napisałem. Takich bzdetów o lotnictwie jak na wykopie to ja nigdzie w internetach nie widziałem. Komentarze na łonecie próbują im dorównać, ale cały czas są w tyle.( ͡° ͜ʖ ͡°)