Wpis z mikrobloga

@Czarna_ksiazka: zauważ że piesza wychodzi za płotu i krzaków. Kierowca jak zauważył pieszą to zwalniał lecz warunki nie pozwoliły mu się zatrzymać. Jak by piesza oceniła sytuacje życiowo poczekała by aż samochód się zatrzyma i dopiero weszła na jezdnię tu mamy przykład świętej krowy. Według prawa kierowca winny bo nie zachował szczególnej ostrożności. Po starych przepisach w tym przypadku piesza by była ukarana jako "wtargnięcie na jezdnie"
to zwalniał


@Gmeras: No na nagraniu jakoś tego nie widać i typ jedzie równie ślepo przed siebie, co ten dzieciak ślepo kroczy w stronę jezdni. Jeden warty drugiego, choć kierowca mimo wszystko jest większym debilem, bo to on prowadzi kilkutonową maszynę jak jakiś nieogar jeszcze pewnie #!$%@?ąc w taką pogodę.
na wykopie jak zwykle victim blaming, piesza szła po przejściu ale to jej wina xD czy jakby ciężarówka wjechała na skrzyżowanie nie mając pierwszeństwa, uderzyła w poprawnie jadący tam samochód, to pisalibyście że że wina osobówki bo mogła np. rozejrzeć się czy na ulicy z pierwszeństwem nie jedzie większy pojazd xD
za płotu i krzaków.


@Gmeras: a potem jest doskonale widoczny przez dwie sekundy, zanim znajdzie sie na jezdni. Kierowca ma chyba oczy w dupie i jedzie jak święta krowa, zamiast dostosować prędkość do warunków.
Nie zdarzysz wyhamować kiedy pieszy wchodzi na pasy? To znaczy, że jedziesz za szybko, a nie jakieś wtargnięcie na kiju xd
Samochody na drodze z pierwszeństwem też notorycznie "wtargają" tym na podprządkowanej?
który oczy miał w dupie


@zdjeciegipsu: Wiadomo, piesza nawet nie musiała patrzeć, ona po prostu lazła. Szkoda że magia ustawy nie chroni przed złamaniami i zgonem, no ale "HURRR DURRR KIRUFCA MUSIOŁ STANOŃĆ"- martwemu na pewno poprawi to humor xD
Kierowca to tylko człowiek, który może się pomylić/zagapić, może być zwyczajnie głupi, niedoświadczony. Oczywiście prawo mówi wyraźnie, że pieszy ma pierwszeństwo na pasach i w ich otoczeniu jednak nowe przepisy nie zdejmują z pieszego w świetle tego prawa obowiązku sprawdzenia czy bezpieczne jest wejście na pasy, jeśli ktoś mi nie wierzy to proszę sprawdzić czym jest według aktualnych w tym zakresie przepisów tzw wtargnięcie na przejście. Tak więc winni są oboje (w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tellet: nie ważne są kwestie skutków, ma się pilnować i zatrzymać przed przejściem i #!$%@?, jak jedziesz samochodem i masz zielone to i tak się zatrzymujesz i sprawdzasz czy jakiś debil nie jedzie czy jednak nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Javert_012824: ludzie mówiący że to wina kierowcy to debile którzy nawet prawa nie znają. Jest tam wyraźnie napisane, że pieszy musi zachować szczególną ostrożność, a tutaj baba nawet głowy nie obróciła by się upewnić.
@zdjeciegipsu: Właśnie skutki są najważniejsze! Co ci po twoim pierwszeństwie i całym tym prawie, jeśli załadujesz się pod auto, które cię strzeli i będziesz jadł przez rurkę?
Tego właśnie nie rozumiem, że ktoś nie ma tego instynktu, że "kurna, a może kij z tym prawem, NAJPIERW UPEWNIĘ SIĘ, ŻE MNIE WIDZI, A POTEM JESZCZE, ŻE SIĘ ZATRZMA"...
Potem tworzy się takie idiotyczne prawo, które jest tylko papierkiem z zasadami,
Co to za usprawiedliwianie, że warunki mu nie pozwoliły? Skoro było ślisko to powinien jechać wolniej i tyle w temacie.


@AP90: a później na wykopie jest pełno trolo lolo że kierowca jeździ jak #!$%@? po mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mówię że tu kierowca jest bez winy ale uwierz mi że większość z nas w tym przypadku nie zdążyło zareagować wystarczy że pod kołami miał szklankę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 100
@tellet: w innych krajach ten przepis funkcjonuje z powodzeniem, tylko polskie zwierzęta za kółkiem nie ogarniają, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za pieszych bo to oni mają narzędzie którym mogą odebrać życie i obowiązek im ustąpić. To że jedziesz samochodem nie znaczy że cały świat należy do ciebie. A na pytanie odpowiesz czy jadąc samochodem stajesz na zielonym żeby się upewnić czy jednak ktoś nie jedzie?
@Javert_012824: straszne jest to ile ludzi ma brak jakikolwiek odruchów myślenia. Mam pierwszeństwo to idę. Ale to kuleje już od początków edukacji. Ja pamiętam tylko lewo, prawo i jeszcze raz lewo i idziesz, zamiast uświadamiać, że trzeba cały czas obserwować drogę, nawet przechodząc na zielonym. Niech kierowca zasłabnie, zagapi się czy cokolwiek to pieszy będzie leżał w trumnie. I jeszcze wrzucili prawo z pierwszeństwem. Niestety ale z tą mentalnością, gdzie kierowcy
w innych krajach ten przepis funkcjonuje z powodzeniem, tylko polskie zwierzęta


@zdjeciegipsu: "W innych krajach", jak już tak chcesz się odwoływać do słynnego "ABONAZACHODZIETOOOO", to pragnę zauważyć, że w takich Niemczech nie masz zebr bez świateł poza TEMPO30, tylko brody gdzie pieszy ma warować i czekać na swoją kolej! No ale o tym jakoś nikt nie wspomina!

A na pytanie odpowiesz czy jadąc samochodem stajesz na zielonym żeby się upewnić czy
@zdjeciegipsu: Wezmy takie Wlochy, gdzie mimo wejscia na pasy i tak kierowcy niemal po stopie ci przejezdzaja. Ludzie chocisz wiedza, ze trzeba uwazac. W powyzszym przypadku pytanie z jaka predkoscia jechal kierowca zanim zaczal hamowac? Jakby moje dziecko tak sie poruszalo mialbym watpliwosci czy dobrze je wychowalem, wtargnela na jezdnie i tyle. Kierowca mozliwe, ze nie dostosowal predkosci rowniez ale bezkarnosc pieszego w tym przypadku to patologia.