Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki drugi język po angielskim polecacie? Wiadomo biorąc pod uwagę stopień trudności / siłę gospodarki danego państwa / możliwości pracy z tym językiem w PL np. #korpo/ dobry na emigrację i pracę z tym językiem lub po prostu na #emigracja (dobre warunki życia) / brak lub mało emigrantów z tego kraju (bo zawsze wezmą nativa) / ogólnie przyszłościowy

- #hiszpanski ciekawy kulturowo, używany poza Hiszpanią ale dużo osób zna w PL więc pewnie mało płatny i ogólnie mniej użyteczny? Z emigracją do Hiszpanii chyba słabo, tym bardziej do Ameryki Płd. W Polsce dużo Hiszpanów więc mają kiepski rynek pracy a u nas znajdą nativa
- #niemiecki - sporo osób zna w PL ale bardzo przydatny w PL do pracy. Czyżby najlepszy kraj do emigracji?
- #francuski - mam wrażenie, że mało osób zna w PL. Chyba lepiej płatny niż niemiecki. Podobno trudny. Jako kraj do emigracji nie wiem
- #niderlandzki - pewnie lepiej płatny ale mniej praktyczny w PL? Podobno dobry kraj do emigracji
- #norwerski - dobrze płatny ale czy jest popyt na to? Kiedyś pamiętam, że był szał na naukę. Podobno spoko do emigracji
- #szwedzki - nie wiem bo na wykopie Szwecja już upadła ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale kraj ładny i melodyjny język. Czy przydatny w PL? Emigracja??
- #wloski - nie wiem

Może jakiś inny? Nie wiem.. duński, fiński, ......? Odrzucając jakieś azjatyckie a biorąc pod uwagę pracę w PL / pracę tam / przydatność/ trudność / zarobki / przyszłość

#jezykiobce #jezyki #nauka #rozwojosobisty #samorozwoj #niemcy #holandia #wlochy #norwegia #szwecja #francja #korpo #korposwiat #praca #polska #swiat #kultura

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622cc1c07c65697667d038ab
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jaki drugi język po angielskim pole...

źródło: comment_1647164909f0fEYvAg3F3cVhR5tS5wmv.jpg

Pobierz
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania:

Na pewno języki skandynawskie brałbym pod uwagę
Włoski dość przyjemny do nauki, kiedyś się uczyłem i fajnie wchodził do głowy
Rynek Niemiecki jest ogromny więc odpowiedz sobie sam czy warto :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Taki, którego będzie Ci się chciało uczyć na dłuższą metę 5lat+. I w takiej perspektywie bym do tego podchodził. Dobrze, żebyś się jeszcze jakkolwiek kulturą kraju w którym używa się danego języka interesował. To będzie łatwiej, bo będzie Ci się chciało czytać artykuły, oglądać filmy itp.

Oczywiście, zakładam, że angielski masz już na poziomie C1/C2. Bo inaczej imho nie warto zaczynać 2 języka. W biznesie, IT itp i tak głównie
@Matemit: @AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, zakładam, że angielski masz już na poziomie C1/C2. Bo inaczej imho nie warto zaczynać 2 języka.


to nie jest do końca prawda, owszem wtedy jesteś c1 bardziej że tak jakby powiedzieć - możliwy do wysłania na "front" i bez przeszkód i nerwów robić praktycznie jakbyś był ich rodowitem,

ale podejście każdego po trochu też jest dobre, oczywiście to już przesadzenie i kierowanie się w stronę bycia "lokajem
@AnonimoweMirkoWyznania:

francuski - mam wrażenie, że mało osób zna w PL. Chyba lepiej płatny niż niemiecki.

To prawda. Niemiecki jest bardzo popularny w Polsce, francuski to czarna magia. Poza tym, że jest z zupełnie inne grupy przez co wydaje się trudny dla Polaków to taki nie jest w rzeczywistości.
@AnonimoweMirkoWyznania: Holenderskiego nie opłaca się uczyć do pracy jeżeli nie myślisz o emigracji tam. W zasadzie wszystkie korpo a i wiele mniejszych firm operuje po angielsku. Sami Holendrzy tez generalnie mówią płynnie po angielsku. Sam jezyk przydatny jeżeli wiążesz swoją przyszłość z tym krajem, a i tak znam dużo ekspatow co żyją po 10-15 lat w Holandii i angielski + podstawowe zwroty po holendersku żeby dogadać się w sklepie wystarczą.
TigerPowerisBack: Najlepszy będzie w teorii niemiecki - nie dosć że możliwości lepszej pracy w Polsce, to jeśli ktoś będzie chciał emigrować do Niemiec, to język niemiecki jest obowiązkowy, to nie jest Holandia że generalnie można by mieszkać całe życie z samym angielskim. Plus z niemieckim masz też Austrię, kawałek Belgii, i dużą część Szwajcarii. A to są znowu, miejsca gdzie po angielsku nie przeżyjesz, musisz znać język.

Hiszpański/włoski/francuski - tylko jeśli
@AnonimoweMirkoWyznania jak dla mnie każdy następny język po angielskim jest podobnie trudny w nauce lub nawet trudniejszy (mniej styczności na co dzień, 3/4 internetu jest po angielsku), a profity ze znajomości są znaczniej mniejsze. Jeśli nie planujesz kariery tłumacza czy coś takiego to moim zdaniem strata czasu