Wpis z mikrobloga

Ktoś wystawił mieszkanie w stanie deweloperskim z 2012 roku. Trzymał 13 lat płacąc za nie 100 zł miesięcznie bo bezczynszowe.

Ciekawe ile w skali kraju jest takich mieszkań i czy podatek od pustostanów nie uwolniłby parędziesiąt tysięcy mieszkań.

#nieruchomosci
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tempyluj: W zeszłym roku w wakacje próbowałem kupić jedno z takich 'pustych stojących' mieszkań dla siebie, właściciel się nie zdecydował nawet jak podbijałem ponad to co w ogłoszeniu ... dziś dalej w ofercie tylko 500k droższe :| Tego jest pełno.
  • Odpowiedz
  • 606
@LowcaSpuchy: lol. nie.
Imo budownictwo mieszkaniowe powinno być uznane za sektor strategiczny i nie ma tu miejsca na spekulacje.
Mieszkanie jest po to żeby w nim mieszkać, nie musi sam, może wynajmować
  • Odpowiedz
to mi powie licznik zużycia wody i prądu czy tam mieszka czy nie :)


@tempyluj: mirku teraz sa takie technologie ze mucha nie siada. Jednym kliknieciem w telefonie moge sobie odkrecic zawor i puscic 1m3 wody oraz zalaczyc jakis grzejniczek malej mocy na pare godzin, nawet na balkonie dla bezpieczenstwa. Ba, moge sobie scene ustawic zeby to sie dzialo cyklicznie raz w miesiacu. Moge sobie ustawic nawet ze to bedzie
  • Odpowiedz
  • 34
mirku teraz sa takie technologie ze mucha nie siada. Jednym kliknieciem w telefonie moge sobie


@woskrosenie: adres zameldowania będziesz sobie jednym kliknięciem co chwilę zmieniał?

Poza tym wystarczą dwie wizyty dzielnicowego, tak to robią w cywilizowanych krajach (Niemcy) jak się gdzieś fikcyjnie
  • Odpowiedz
podatek od pustostanów nie uwolniłby parędziesiąt tysięcy mieszkań


@tempyluj: ale kto by je miał kupić i za co? Nawet jeśli te mieszkania potanieją o 20% to te ceny nadal są astronomiczne
  • Odpowiedz
to mi powie licznik zużycia wody i prądu czy tam mieszka czy nie :)


@tempyluj: e tam, liczniki można oszukać, lepiej wstawmy kamery do każdego mieszkania, pani Halinka z Karynką będą sprawdzać czy na pewno ktoś u ciebie mieszka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
mirku teraz sa takie technologie ze mucha nie siada. Jednym kliknieciem w telefonie moge sobie odkrecic zawor i puscic 1m3 wody oraz zalaczyc jakis grzejniczek malej mocy na pare godzin, nawet na balkonie dla bezpieczenstwa. Ba, moge sobie scene ustawic zeby to sie dzialo cyklicznie raz w miesiacu. Moge sobie ustawic nawet ze to bedzie sie dzialo w 10 roznych mieszkaniach w roznych czesciach polski. Wtedy liczniki nic nie powiedza. Ze to sa koszyt dodatkowe? Pare m3 wody i paredziesiat kwh to sa drobne. Wiec najlepiej zeby panstwo sie nie wtracalo w zycie ludzi, niech nic nie daje ale niech tez i nic niezabiera


@woskrosenie: Wymagasz takich rzeczy od ludzi, którzy kupili to x lat temu?

Poza tym po co by mieli to robić. Nie masz w Polsce przepisów które zakazują posiadania
  • Odpowiedz
  • 16
płacąc za nie 100 zł miesięcznie bo bezczynszowe.


@tempyluj: co do k---y. Jak bez czynszu? Bez ścieków, funduszy remontowych, opłat wspólnoty, ocieplenia itp? Jakim cudem? Co to za system?
  • Odpowiedz