Wpis z mikrobloga

@kiedysmialemtubordo

@WWAldas: ja nie wysmiewam, wskazuje jednak jaki mamy problem. Okej, mieszkac gdzies trzeba, ale rata ba samochod rownolegle? Serio? Zamiast jakos starac sie zwiekszac swoje kompetencje to pchac sie w kredyt na 25-30 lat?


Goście o większych kompetencjach nieraz nie mają nawet dziewczyn i mieszkają w piwnicach rodziców. Jak chcesz założyć rodzinę to nie możesz czekać w nieskończoność. Idealne warunki mogą nigdy się nie pojawić.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@WujaTHC: nie neguje tego absolutnie. Ale ja w pierwszej kolejnosci podjalbym sie czegos, aby dochod zwiekszyc i nabyc fach. I nie chodzi mi o studia. Rok/dwa wiecej na najmie niewiele zmieni. Bo przy takim stosunku raty do wynagrodzen + innym kredycie zwiekszyc swoje kompetencje bedzie o wiele trudniej. Bo kredyty zjadac beda ok 50% budzetu
  • Odpowiedz
@kiedysmialemtubordo: Żebyś się nie zdziwił. Podejrzewam standard januszexowy czyli 20-30% podstawy ma w lewiźnie jak nic, do tego złapie jakaś fuchę. Mało znasz życie jeśli tego nie wiesz. Pytanie co robi żona; fryzjerka, sprzedawczyni w bierze, albo innym osiedlowym? Znowu coś tam przytuli i się okazuje że mają trzecią pensję, plus socjalne hajsy - tego akurat nie lubię, ale cóż, takie życie że są i mój foch nic nie zmieni. Tak
  • Odpowiedz
@Kulawy_Lis: standard u wykopków. Uj, że wynajmując płacą w ciul szmalu na coś, co NIGDY nie będzie ich, czasem całymi latami siedząc na jednej chacie, spłacając KOMUŚ kredyt. Ale najważniejsze, że aż tak nie odczuwają wzrostu stóp procentowych, to git xD

Sam brałem kredyt w będąc spoko sytuacji, a teraz np. powoli mi się grunt sypie pod nogami przez problemy zdrowotne. I wiem, że przez nawet pół roku będę mógł mieć
  • Odpowiedz
@cienki137: Jakim najmie tu połowa z nich, to u mamusi siedzi, bo już tu ktoś pisał, że jak wynajmujesz i utracisz płynność to możesz wrócić do rodziców ( ͡ ͜ʖ ͡) Życia gamonie nie znają to wypisują głupoty. Wracać do mamusi to można z akademika na wakacje, a jak masz robotę w Gdańsku a mamusia Mieszka w Ropczycach to co, tez jeden z drugim wrócisz bo
  • Odpowiedz
  • 3
@kiedysmialemtubordo jak pisałem, że koleżanka solo dostała tyle mając 3000, to wyśmiano mnie.

Jak pisałem, że tacy ludzie to debile, bo brali na styk, to pisano, że cieszę się czyimś nieszczęściem, więc... Uważaj :)
  • Odpowiedz
@Deykun: strach się na wykopie chwalić, że sam wziąłem mieszkanie na kredyt z zarobkami 3800 netto. Stopy były wyższe niż obecnie i co? I nic, nie mieszkam pod mostem, a raty wciąż mam mniejsze niż bym płacił za wynajem.

Mi nie chcieli dać hipotecznego na 250.000 przy wyższych dochodach.

@kaef_v2: dochody to nie wszystko. Najwidoczniej nie jesteś wiarygodny dla banku.
  • Odpowiedz
@kiedysmialemtubordo: Chłopie, łączę się z Tobą.
Aktualnie też mam dziecko (i samochód używany Astra H kombi). Zarabiam 6,5k/mc, żona ok 2k/mc, kredyt mam 155 000 zł na 10 lat, LTV 46%.
Jak widzę jak NBP szaleje, to aż mnie trzęsie. Planuję prawię połowę nadplacic jesienią (jeszcze odsetki splacam) aby miec jak najszybciej ten ciężar z głowy.
Nie wiem jak ludzie żyją bez stresu, z takimi zarobkami jakie na screenie, z takimi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kiedysmialemtubordo: pod most z nimi, mieszkanie tylko 10k w górę miesięcznie i to na głowę. W ogóle zabrać prawa wszystkim do i w średniej krajowej. #!$%@? jacy wy #!$%@? jesteście, milionerzy o gołych tyłkach i gownem ze strachu przed kredytem w gaciach
  • Odpowiedz
@Deykun: Daj mi pieniądze lub załatw mi pieniądze państwowe, bym mógł mieszkać u siebie. Ja też chcę i też pracuję. Pięknie proszę.
I co teraz?
  • Odpowiedz
  • 5
@kiedysmialemtubordo: jak myślisz ile ludzie zarabiają w CCC, Rossmamach czy Orlenach. Z całą przykrością ale nie wszyscy żyją w dużych miastach, pis w jakiś magiczny sposób zdobył swój elektorat. Ci ludzie też chcą mieć swój kawałek miejsca do życia, rodzinę, dzieci.


@Raa_V: ale czekaj, co ma PiS do tego? Poza tym ja takim ludziom nie bronie mieć dzieci czy własnego mieszkania, choć osobiście uważam, że lepszym pomysłem byłoby jednak znaleźć
  • Odpowiedz
@kiedysmialemtubordo: #!$%@?, ale wy jesteście odklejeni. Pozjadane rozumy, doskonale wszystko wiedzą o życiu xD Niech każdy kto pracuje za mniejszą kasę #!$%@? po najmach za 1200 zł czynszu miesięcznie, żeby nie brać kredytu na własne mieszkanie i całe życie #!$%@?ć na cudzym a na emeryturze skończyć pod mostem, bo według wychodka rodzina mająca dochód 5500 jest za biedna i nie ma prawa do kredytu hipotecznego xD
Wy zdajecie sobie sprawę, że
  • Odpowiedz
też tak uważam, nie jest lepszym rozwiązaniem wzięcie kredytu niż płacenie za wynajem czy mieszkanie w domu rodzinnym?


@allthespam: wszystko zależy od konkretnych sytuacji
  • Odpowiedz