Wpis z mikrobloga

Ostatnim razem widziałem gotówkę w Chinach 3 lata temu jak dostałem koperty z pieniędzmi na moim weselu.
Nawet żebracy nie używają tu gotówki bo mają qr kod. Więcej info na moim filmie: https://youtu.be/5K2r6yhPeIY
A wy co? Dalej wam monety brzęczą w kieszeni jak w średniowieczu?
#chiny #finanse #pieniadze #kryptowaluty
Pobierz
źródło: comment_1638102008J2QXkr3ohFDWgEJyVdcrVQ.jpg
  • 222
@Thaiman2 chyba sam siebie okłamujesz pisząc takie bzdury. Gotówkę musisz organizować, wypłacić w bankomacie, trzymać w portfelu, nosić ten portfel. Płacenie telefonem jest dużo bardziej wygodne
@LuckyStrike: 动态网自由门 天安門 天安门 法輪功 李洪志 Free Tibet 六四天安門事件 The Tiananmen Square protests of 1989 天安門大屠殺 The Tiananmen Square Massacre 反右派鬥爭 The Anti-Rightist Struggle 大躍進政策 The Great Leap Forward 文化大革命 The Great Proletarian Cultural Revolution 人權 Human Rights 民運 Democratization 自由 Freedom 獨立 Independence 多黨制 Multi-party system 台灣 臺灣 Taiwan Formosa 中華民國 Republic of China 西藏 土伯特 唐古特 Tibet 達賴喇嘛 Dalai Lama 法輪功 Falun Dafa 新疆維吾爾自治區 The Xinjiang Uyghur Autonomous Region
@LuckyStrike: a ty kiedy byłeś poza polskim miastem ?
od 3/4 lat nie ma chyba sklepu który nie miałby płatności zbliżeniowych, jedyne miejsca gdzie zbliżeniowo jest ciężko zapłacić to jakieś małe sezonowe działalności usługowe bo im się to po prostu nie opłaca. Wyjdź z bańki że polska jest zacofana jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe bo w porównaniu do np. włoch jesteśmy bardzo do przodu
@tomszczyk Wyplata gotowki to 5 minut raz na kilka miesiecy. Telefon tez musisz nosic wiec co to za roznica czy mam do tego pare stowek w kieszeni. Dla mnie zadna.
Pomysl logicznie, gdyby to bylo dla mnie tak bardzo nie wygodne to bym po prostu placil karta czy tel tak jak place w necie. Placenie tel czy karta jest wygodniejsze ale nie az tak bardzo wygodniejsze zebym musial zrezygnowac z gotowki.
Lubie
trzeba być durniem żeby się cieszyć z braku gotówki


@nagro85: też tak myślałem, ale gotówka to tylko bilety emitowane przez państwo i mogą zostać w każdej chwili, ustawowo zdewaluowane lub unieważnione. Tak jak cyfrowe zapisy w banku.
@LuckyStrike te QR kody powoli wchodząc też na Filipiny, ale to przez aplikacje.
Widziałem przez gcash i ostatnio obiło mi się shopee Pay.
Jednak i tak najpopularniejszym środkiem płatniczym jest gotówka. Karta też, ale nie każdy sklep/restauracja posiada, a płatności zbliżeniowe prawie nie istnieja (,)
@LuckyStrike: i zanim walniesz głupim symetryzmem: Visa ani Mastercard nie należą do Google, Amazona, czy Facebooka. AliPay i WeChat Pay które ten Pan trzyma należą do firm z komentarza wyżej.
@LuckyStrike Jak jest gotówka, to rządy nie mogą wprowadzić posranych pomysłów jak data ważności pieniędzy, bo ludzie poszliby do banku, wybrali gotówkę i pokazali środkowy palec.

Jeśli nie będzie gotówki to mogą robić z Twoimi pieniędzmi co tylko chcą i nic im nie zrobisz, ani nikt Ci nie pomoże. Mogą ustalić datę ważności, mogą zablokować Ci wszystkie środki, mogą nie pozwolić Ci wysłać/otrzymać środków do/od rodziny. Mogą ustalić na jakie produkty możesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuckyStrike: Obserwuje Ciebie od jakiegoś czasu i ewidentnie masz coś nie tak z głową. Myślę, że byłbyś ciekawym obiektem dla psychiatry bo ego #!$%@? w kosmos a jaka jest prawda wiemy wszyscy ( ͡° ͜ʖ ͡°)