Wpis z mikrobloga

Ostatnim razem widziałem gotówkę w Chinach 3 lata temu jak dostałem koperty z pieniędzmi na moim weselu.
Nawet żebracy nie używają tu gotówki bo mają qr kod. Więcej info na moim filmie: https://youtu.be/5K2r6yhPeIY
A wy co? Dalej wam monety brzęczą w kieszeni jak w średniowieczu?
#chiny #finanse #pieniadze #kryptowaluty
Pobierz LuckyStrike - Ostatnim razem widziałem gotówkę w Chinach 3 lata temu jak dostałem kop...
źródło: comment_1638102008J2QXkr3ohFDWgEJyVdcrVQ.jpg
  • 222
@LuckyStrike: Jestem sinofilem, regularnie w różnych rozmowach bronię Chin (choćby w kwestii zakłamanego przez USA tematu Ujgurów) i nawet z Tobą miałem kilka miłych pojedynczych rozmów tutaj. Ale akurat zawsze będę zwolennikiem gotówki.
Najbardziej przyziemnym powodem jest to, że zwyczajnie widzę co tracę - atak to pyk, pyk, przykładam i dopiero potem widzę ile poszło. Inny powód jest taki, że jakby mi Jarek z Mateuszkiem zablokowali dostęp do srodków na koncie,
Ale zacofane te chiny, ja w Polsce płacę zegarkiem. Trwa to sekundę i nie muszę się #!$%@?ć w jakieś wyciąganie telefonu skanowanie QR kodów.


@spaduwa_mam_robote: tutaj tez placi sie zegarkiem ale głownie prze wyswietlenie qr kodu, nfc tez jest. a tak poza tym to wyjedz z tym swoim zegarkiem poza polskie miasto to sie dowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnim razem widziałem gotówkę w Chinach 3 lata temu jak dostałem koperty z pieniędzmi na moim weselu.

Nawet żebracy nie używają tu gotówki bo mają qr kod.


@LuckyStrike: i cyk pełna kontrola społeczeństwa bez wspominania o wydarzeniach na Placu Tian’anmen (1989年春夏之交的政治风波; 1989-nián chūn xià zhījiāo de zhèngzhì fēngbō).