@MyOwnWorstEnemy jasne siłownia wyjściem z depresji, szczególnie jak wcześniej koleś był otyły i problemy zwalał na otyłość, po zrzuceniu okazuje się, że świat się nie zmienił i to była tylko część problemu... Mmhmmm...
Oczywiście rzeczywistość w 99% przypadków wygląda zupełnie inaczej, ale w pełni rozumiem czemu wojsko i wojna mogą wydawać się atrakcyjne dla człowieka samotnego, bez perspektyw, bez celu, rozczarowanego całym swoim życiem.
@wjtk123: Bo taki przegryw myśli, że to jak w kol of djuti, odstrzeli jakiegoś wroga kampiąc się w budynku i nikt go nie zdejmie, a wtedy to już wygryw, chwała i tyle loszek ile chcesz, a do tego zdjęcie
@MyOwnWorstEnemy: Dlaczego nie ma tutaj najskuteczniejszej metody leczenia depresji, czyli pojscie do psychiatry i psychoterapeuty? Zlamana noge czy bol brzucha tez leczycie wojna i przytuleniem do Jezusa? XD
Dlaczego nie ma tutaj najskuteczniejszej metody leczenia depresji, czyli pojscie do psychiatry i psychoterapeuty? Zlamana noge czy bol brzucha tez leczycie wojna i przytuleniem do Jezusa? XD
W Polsce i w innych biednych europejskich krajach wciąż panuje przeświadczenie że psychiatra czy psycholog to prosta droga do "wariatkowa", tym bardziej dla mężczyzn którzy powinni być silni zawsze i wszędzie. Nikt się nie wstydzi że był u laryngologa ale raczej mało
@scotieb: masz racje, psycholog-naukowiec jest zupelnie bezskuteczny w leczeniu depresji, dlatego ja polecam psychiatre, ktory wypisze odpowiednie leki i psychoterapetue, ktory pomoze uporac sie z traumami. Psycholog =/= psychoterapeuta =/= psychiatra
@BudgetRevolution Z tą wojną jest to bardzo sensowne i ten motyw przewija się niejednokrotnie w historii i literaturze.
Wojna jest widziana jako szansa na zbudowanie wyjątkowej relacji z towarzyszami broni, na zdobycie uznania, bogactwa i chwały, na awans społeczny, znalezienie sensu w życiu poprzez walkę o słuszną sprawę, na zobaczenie czegoś wyjątkowego: nowych miejsc, wielkich armii itp. Osoba z depresją, nie widzącą w swoim życiu nic wartego życia może
@BudgetRevolution nie wiem co autor dokładnie miał na myśli, ale ten akurat panel odwołuje się do szturmu na Grozny 1994-95. Good times all around, przyjemne dla ucha melancholijne piosenki ruskie nagrali z tamtego okresu jak ktoś chce posłuchać https://youtu.be/DHCzaiJEoEY
@monox12: zgadzam się, niedofinansowana psychiatria w PL leży i kwiczy, dlatego naszym obywatelskim obowiązkiem jest mówienie głośno na forum publicznym o ważności zdrowia psychicznego i domaganie się łatwego dostępu do specjalistów.
źródło: comment_1630392751lCVbxVwLIJBKsyqHGMnAOg.jpg
Pobierz@wjtk123: Bo taki przegryw myśli, że to jak w kol of djuti, odstrzeli jakiegoś wroga kampiąc się w budynku i nikt go nie zdejmie, a wtedy to już wygryw, chwała i tyle loszek ile chcesz, a do tego zdjęcie
W Polsce i w innych biednych europejskich krajach wciąż panuje przeświadczenie że psychiatra czy psycholog to prosta droga do "wariatkowa", tym bardziej dla mężczyzn którzy powinni być silni zawsze i wszędzie. Nikt się nie wstydzi że był u laryngologa ale raczej mało
pa na tego, dochtur mu wkłada patyka do gęby, a ten się nie wstydzi, uuuuu
ALE CZAISZ SYMBOLIZM
@BudgetRevolution: wydaje mi sie bardziej ze zbrodnie wojenne
O nic nie pytała, dawała mi cel, zajęcie, drogę do celu, progress.
Eh, teraz czekam na dziecko, odpuściłem, ale chyba muszę wrócić bo zatęskniłem.