Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu dodaję aktualizację:

Pojechałem dzisiaj na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej do szpitala Jonschera w #lodz. W kolejce były naprawdę tragiczne przypadki - koleś ze stopą która wyglądała 10x gorzej niż mój palec. Zapytałem kto jest ostatni w kolejce i stanąlem w kolejce do recepcji. W recepcji przyjęła mnie młoda (na oko max 24 lata) w #!$%@? niemiła dziewczyna. Niemniej dowiedziałem się że muszę zapytać doktora czy zgodzi się mnie przyjąć. Lekarz akurat wychodził z gabinetu jak stanąłem w kolejce i po kilku minutach czekania spotkałem go na korytarzu. Pokazałem mu palec i spytałem czy zgodzi się mnie dzisiaj przyjąć - powiedział że nie ma takiej opcji, poza tym z palecem "nic się nie dzieje" i mam się umówić na planowaną wizytę. Myślę sobie kur#a ale stanąłem grzecznie znowu w kolejce do recepcji. Niestety kolejka powiększyła się bardzo więc pojechałem do pracy i przez cały dzień próbowałem dodzwonić się do WAMu (podobno w WAMie mają bardzo dobrych specjalistów chirurgi ręki i chciałbym żeby to tam mną się dalej zajeli). Po kilku godzinach prób dodzwonienia się postanowiłem że sprawdze jednak w tym Jonscherze. Dodzwoniłem się bez większego problemu i rozmowa wyglądała mniej więcej tak (R - Recepcjonistka, L- ja):

R: SŁUCHAM!!
L: Dzień Dobry piękna recepcjonistko. Proszę wybaczyć że śmiem dzwonić ale troche kość mi z palca wystaje... ja wiem, że
to tylko palec ale czy mogę się umówić na wizytę do Jaśnie Pana Lekarza?
R: CO UMÓWIĆ?! JAK UMÓWIĆ?!! SKIEROWANIE JEST?!!!
L: Tak mam skierowanie..
R: NA GRUDZIEŃ!
L: Ale ja mam skierowanie w trybie pilnym
R: JAK W PILNYM TO KONIEC WRZEŚNIA!
L: Eh... niech będzie ten wrzesień. Którego dokładnie?
R: 28, KOD SKIEROWANIA!
L: 2173
R: ALE TO SKIEROWNIE NA ODDZIAŁ!
L: A gdzie ja się dodzwoniłem?
R: DO PORADNI!!
L: A to jak mam się zgłosić na oddział?
R: PRZYJECHAĆ TUTAJ DO NAS, MIĘDZY 9-12 I ZAPYTAĆ DOKTORA NA KIEDY WIZYTE UMÓWI.
L: Dziękuję Pani bar....
R: BIIIP BIIIP BIIIPP......

Myślę sobie "ku#a, przecież byłem tam, ta recepcja jest na wprost pokoju gdzie przyjmuje ten lekarz, mogli mi powiedzieć jak byłem na miejscu..."

Myślę, że w WAMie jest podobna procedura więc pojadę tam w poniedziałek rano i sprobuję się tam dostać. Eh kurva...

Palec na dzień dzisiejszy wygląda tak:



#wypadek
  • 74
@Leszek86, ..., ile tej składki zdrowotnej płacisz?
Jak byłam ostatnio na SOR-ze to "laski" z recepcji pierd0liły o tym, jaki biszkopt jest najlepszy. Z 10 minut zajęło im wklepanie skierowania. Tę twoja i moją tym samym, co stare baby.
Masz już kombinerki? Bo coś mi ojcem ciągnie od twojej historii.
Czekam na kolejne! ( _)
Boli cię ten palec?
a czy Ty nie miałeś czekać dopóki nie przyjmą Cię odrazu na oddział? Nie możesz iść prywatnie do gabinetu lekarskiego zapłacić i żeby Cię przyjął następnego dnia?


@balbezaur: Ja z chęcią poszedłbym gdzieś i załatwił to prywatnie ale naprawdę nie wiem gdzie. Byłem w dwóch placówkach prywatnie u ordopedała (tą wizytę opisałem w jednym z poprzednich postów) i u chirurga ale obaj kazali mi iść do szpitala.