Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: #!$%@? się do jazdy po chodniku na drodze ze zdjęcia jest trochę nie na miejscu. Ja rozumiem przepisy, ale:
- chodnik jest pusty
- droga wielopasmowa, co skłania kierowców do #!$%@?
- wielu ludzi ciągle boi się jeździć po drogach
O ile ktoś nie robi głupich rzeczy i jedzie spokojnie to nie widzę problemu z jazdą po chodniku. Samemu na #szosa zdarza mi się spokojnie przejeżdżać fragmentami, bo nie chce
@sotarKratos: @broker: nieznajomość prawa szkodzi.
Jazda po chodniku jest zakazana.
Są wyjątki:
- jesteś dzieckiem (wtedy prawo traktuje cię jako pieszego),
- jesteś rodzicem, który jedzie z dzieckiem (uwaga, dziecko ma być na swoim rowerze, nie na foteliku, czy w przyczepce),
- warunki na drodze są niebezpieczne (ulewa, śnieżyca, gradobicie, ograniczona widoczność do kilku metrów),
- na jezdni dopuszczalna prędkość jazdy jest powyżej 50km/h,
oraz chodnik ma ponad 2m szerokości,
@Najmilszy_Maf1oso: jeśli pieszy zmieni kierunek albo prędkość pod wpływem twojego dzwonka, to znaczy, że wymusiłeś na nim pierwszeństwo.
Tak to się definiuje ¯\_(ツ)_/¯
Na chodniku masz jechać tak powoli, że podjeżdżając do pieszego możesz go ostrzec zwykłym „przepraszam, proszę o trochę miejsca, dziękuję”.
Rowery pasują do chodnika jak pięść do nosa - ten temat powinien się zakończyć w wieku dziecięcym.
@wykopyrek Ludzie zmieniają kierunek właśnie przez błędne postrzeganie dzwonka. Tak samo reagują kiedy kierowca zacznie trąbić na pieszego na pasach. Pierwszą reakcją jest zawsze ucieczka.
Co do chodników, w idealnej Polsce zgoda. Rowerów tam nie powinno być, ale przy naszej infrastrukturze (nie tylko rowerowej) i dziczy na ulicach, rower na chodniku jest stosunkowo niskim zagrożeniem.
#!$%@? się do jazdy po chodniku na drodze ze zdjęcia jest trochę nie na miejscu. Ja rozumiem przepisy, ale:

- chodnik jest pusty

- droga wielopasmowa, co skłania kierowców do #!$%@?


Te argumenty rozumiem i zgadzam się.

- wielu ludzi ciągle boi się jeździć po drogach


To żaden argument. Chodzi o dorosłych ludzi.

O ile ktoś nie robi głupich rzeczy i jedzie spokojnie to nie widzę problemu z jazdą po chodniku.


@
Ludzie zmieniają kierunek właśnie przez błędne postrzeganie dzwonka.


Ja bardzo bym wolał, żeby na dźwięk dzwonka pieszy robił nurka w krzaki. Bo jeśli dzwonię, to zwykle jadę do pracy/z pracy, DDR, a pieszy lezie czytając pejsbuka.
Proszę mi tego nie odkręcać.

Tak samo reagują kiedy kierowca zacznie trąbić na pieszego na pasach. Pierwszą reakcją jest zawsze ucieczka.


Drugą reakcją powinno być foto tablic, trzecią zgłoszenie.

Co do chodników, w idealnej Polsce zgoda.
@xoes: Sorry, ale stosujmy takie same standardy dla wszystkich. Jeśli robimy akcją, w której wlepiamy mandaty rowerzystom za jazdę po chodniku to zróbmy też akcję w której będziemy karać pieszych za chodzenie po DDR.
Generalnie wolałbym, żeby policja realnie dbała o bezpieczeństwo i jeśli robimy akcję wymierzoną w rowerzystów to lepiej wyglądałoby i przyniosło realnie lepszy skutek, ustawienie się gdzieś w okolicy przejścia dla pieszych gdzie rowerzyści nagminnie przez nie przejeżdżają,