Wpis z mikrobloga

a gdzie jest zdefiniowane jakie warunki są niebezpieczne?


@CastleBuilder: jeśli potrzeba, to sędzia na rozprawie ci to wytłumaczy.

jeśli masz ciąg pieszo rowerowy to też masz to w dupie?


Tak, bo CPR to taki chodnik, na którym wolno (a nawet trzeba) rowerom wjechać, ale dalej nie mają pierwszeństwa.

I naprawdę myślisz, że jeśli myślisz że słysząc dzwonek masz to w dupie naprawdę tak jest?


W moim przypadku tak. Jestem na chodniku,
  • Odpowiedz
Sorry, ale stosujmy takie same standardy dla wszystkich. Jeśli robimy akcją, w której wlepiamy mandaty rowerzystom za jazdę po chodniku to zróbmy też akcję w której będziemy karać pieszych za chodzenie po DDR.


@Najmilszy_Maf1oso: I ja się z tym całkowicie zgadzam choć nawet nie mam roweru. To jest jakieś nieporozumienie co się dzieje na DDR. Matka z wózkiem? Na DDR. Większa grupa osób? Połowa na DDR. Człowiek z psem? Pies na
  • Odpowiedz
W sumie to dość poważny argument. Nawet na wykopie samochodziarze twierdzą że jak już jedzie rowerem to jadzie po chodniku bo się boi samochodów.


@Yurakamisa: to jakby tłumaczyć się ze spowodowania wypadku strachem przed pająkami. Jeśli nie panujesz nad swoim strachem, nie wjeżdżasz na drogi, są jeszcze buty i autobusy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@Zielonykubek: a obok na mirko pod filmikiem ze stopchama gdzie tir prawie zmielił rowerzystę samochodoza twierdzi, że sam sobie winny bo powinien chodnikiem jechać.
  • Odpowiedz
@CastleBuilder: niestety, masz rację. Dorośli ludzie cisną chodnikami, bo nikt im nie zabroni. Najgorsi ci z żarciem, jeżdżą jakimiś złomami, nie zawsze mają oba hamulce, ale nie zwolnią nawet na trochę, tylko po dzwonku i z drogi śledzie, bo on z dostawą jedzie.
Patologia na chodnikach. Dojdzie, że piesi zaczną po prostu ściągać takich cwaniaków z rowerów i po prostu ich bić.
Bo z tym policja też nic nie zrobi.
  • Odpowiedz
@alteron: przy biurowcach na opolskiej, tam gdzie było coś rozkopane / jakieś ogrodzenie poustawiane, że skrętu od ulicy Jabłonnej, jak ktoś próbował skręcić w 29 tam gdzie trochę rozkopane i to ogrodzenie to zatrzymywali, tam się dało normalnie przejść/przejechać, co prawda wąsko, ale to tylko kawałek, a dalej jest ścieżka normalnie.
  • Odpowiedz