Wpis z mikrobloga

Nie mogę uwierzyć, że ruchy antynatalistyczne na świecie są wciąż tak mało słyszalne i obecne. To jest absurd, że w czasach, kiedy tak głośno mówi się o dobru jednostki, jej prawach i wolności do samodecydowania, kiedy teoretycznie jest tak powszechne zrozumienie działania świata - wciąż dopuszcza się i, wręcz promuje, płodzenie nowych jednostek. David Benatar tak pięknie i klarownie tłumaczy jak to jest złe - to jest nieobalalne. To jest chore. Życie to jeden wielki obowiązek, a jak ktoś na starcie ma jakieś większe minusy - to jest koszmar. Terror. Dobrze pamiętam przypadek tego hinduskiego milionera, który podał do sądu swoich rodziców, za sprowadzenie go na ten świat bez jego zgody - błyskotliwy pomysł, błędnie myślałem, że coś to zmieni. No ale raczej oczywiste, że światowe lobby będzie takie pomysły tłumić.

#antynatalizm
#przegryw
  • 89
@zibigk: bo do zabicia się jest potrzebne przełamanie pierwotnej blokady mentalnej, podstawowej dla każdej istoty żywej. Taka jest już jest natura - łatwiej jest się ruchać niż samemu zabić (chociaż u mnie na to samo wychodzi w sumie xd). Jest delikatna różnica pomiędzy pragnieniem nieistnienia a zdychaniem.
Przecież nie wyświetlisz im przyszłego życia i nie zapytasz czy tego chcą.


@the_one_who_knows_the_only_Truth: tylko ludzie bez perspektyw mają czas na takie #!$%@? i myślenie o dupie Maryni. Ludzie normalni prowadzą życie do przodu, aby z dnia na dzień było coraz lepiej.
@the_one_who_knows_the_only_Truth: dla mnie antynatalizm to po prostu overthinking.

Przełamać blokadę mentalą przed samobójstwem, można zwyczajnie alkoholem.

Oczywiście nie namawiam przed zrobieniem tego.

Stwierdzam tylko fakty, że świadomy człowiek ma wybór. Dziecko o ile nie miało wyjścia i zostalo zmuszone na przyjscie na ten świat to ma wybór czy chce żyć czy nie.

Wiele osób z tej możliwości korzysta robiąc log out z tego świata. 800 tysięcy ludzi na świecie rocznie (więc
@zibigk: Co do ostatniego akapitu czemu zakładasz, że wszyscy antynataliści są niewierzący? Przecież można być antynatalistą i wierzyc w Boga co więcej nawet jak się nie wierzy to w sumie nie wiadomo co się dzieje po śmierci.
@GeDox: Prowadzą swoje życie do przodu aż nie zrozumieją, że ponad pewne ramy nigdy nie wyjdą. I może dalej prowadzą swoje życie do przodu, ale trochę smutny jest dla nich fakt, że nigdy nie zostaną miliarderem albo wynalazcą i w sumie z perspektywy czasu są tylko nic nieznaczącym ziarnem piasku na pustyni.
trochę smutny jest dla nich fakt, że nigdy nie zostaną miliarderem albo wynalazcą i w sumie z perspektywy czasu są tylko nic nieznaczącym ziarnem piasku na pustyni


@za57o: nie każdy czerpie radość z pieniędzy, sławy, chwały czy innych tego typu rzeczy.