Wpis z mikrobloga

Smutno się patrzy na straty ZSU w Donbasie. To ukraińscy wojownicy bronią Ukrainy, ale i co ważniejsze Europy od tego terrorystycznego potwora. Daliśmy się wciągnąć w jakieś afery zbożowe czy malinowe. Wiadomo, to musi być uregulowane i wyjaśnione, ale źle się patrzy na te antyukraińskie nastroje. Idziemy tym na ręke rosji, a zapominamy jako społeczeństwo o tym, że najważniejsza jest przegrana z kretesem swołoczy ruskiej.

#ukraina #rosja #wojna
  • 50
  • Odpowiedz
  • 845
@Rimbolo: dokładnie, pierwszorzędnym interesem Polski jest wygrana UA nad ru. Nie ma większego interesu narodowego niż ten od 2 lat. A wasalem Ukrainy nigdy nie będziemy, w drugą stronę już prędzej
  • Odpowiedz
@wszystkogra: ja trochę obawiam się że ta Awdijiwka da ruskim wiatru w żagle i podkopie ukraińskie morale które po porażce kontrofensywy były już i tak słabe na tyle że Ukrainska obrona zacznie się coraz bardziej łamać
  • Odpowiedz
uu aa marzy mi się rozpad mocarstwa nuklearnego i wpadnięcie broni nuklearnej w ręce watażków
idę zwalić konia, rano dawka przypominająca szczepionki na covida wpadnie, potem trzeba śledzić co pisze NAFO
  • Odpowiedz
ale źle się patrzy na te antyukraińskie nastroje. Idziemy tym na ręke rosji, a zapominamy jako społeczeństwo o tym, że najważniejsza jest przegrana z kretesem swołoczy ruskiej.


@wszystkogra: Podsycanie niechęci na tle narodowościowym w kraju, gdzie w takim Wrocławiu już się szacuje prawie 30% mieszkańców z Ukrainy, to potencjalnie znacznie poważniejsze problemy, niż to, czy Ukraina wygra wojnę, czy nie.
  • Odpowiedz
Najwazniejszy jest interes Polski. Nie zostanie wasalem Ukrainy albo Rosji, a bycie samodzielnym krajem dbającym o swoje


@Rimbolo: no ale maniane z towarami rolnymi z Ukrainy odwaliły polskie firmy właśnie...
  • Odpowiedz
  • 15
@kapusta_honk_konk oczywiście i tego nikt nie neguje. Tylko, że te wszystkie protesty i komentarze na necie to nie są komentarze „nie dla nieprzebadanych żywności” tylko „#!$%@?ć Ukraińcy”. Taka różnica.
  • Odpowiedz
ja trochę obawiam się że ta Awdijiwka da ruskim wiatru w żagle i podkopie ukraińskie morale które po porażce kontrofensywy były już i tak słabe na tyle że Ukrainska obrona zacznie się coraz bardziej łamać


@mial85: tak samo jak po zdobyciu Bachmutu xD

Jak tam wojska Wagnera w Polsce? Wjechały już?
  • Odpowiedz
@Ka4az: Nikt Ukraińców nie wyrzuca. Blokada granicy i protesty są przeciw ukraińskiej żywności, nie przeciw Ukraińcom. Wiadomo trafiają się skrajności po obu stronach. Dlatego po prostu należy wymagać od instytucji, żeby robiły to co do nich należy. Według mnie o to chodzi w tych protestach.
  • Odpowiedz
@wszystkogra: wygrana nad tu wcale nie jest pierwszorzędnym interesem. Jest nim , żeby UA nie przegrała. A sam konflikt czy destabilizacja jest nam na rękę. Spada konkurencja dla rodzimych produktów,Rosja też nie otworzy wielu frontów, no i mamy kartę przetargową wobec UA
  • Odpowiedz