Wpis z mikrobloga

@sotarKratos: @broker: jedynie w przypadkach gdy:
- droga obok jest szybsza niż 50km/h i chodnik ma min 2m szerokości
- są złe warunki pogodowe
- jedzie się z dzieckiem poniżej 10 lat.

W innych przypadkach nie można jechać chodnikiem i grozi za to mandat. Brak ddr nie ma tu nic do rzeczy. Nie twierdze, że to dobrze czy źle tylko informuję co kodeks na to.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: #!$%@? się do jazdy po chodniku na drodze ze zdjęcia jest trochę nie na miejscu. Ja rozumiem przepisy, ale:
- chodnik jest pusty
- droga wielopasmowa, co skłania kierowców do #!$%@?
- wielu ludzi ciągle boi się jeździć po drogach
O ile ktoś nie robi głupich rzeczy i jedzie spokojnie to nie widzę problemu z jazdą po chodniku. Samemu na #szosa zdarza mi się spokojnie przejeżdżać fragmentami,
  • Odpowiedz
@sotarKratos: @broker: nieznajomość prawa szkodzi.
Jazda po chodniku jest zakazana.
Są wyjątki:
- jesteś dzieckiem (wtedy prawo traktuje cię jako pieszego),
- jesteś rodzicem, który jedzie z dzieckiem (uwaga, dziecko ma być na swoim rowerze, nie na foteliku, czy w przyczepce),
- warunki na drodze są niebezpieczne (ulewa, śnieżyca, gradobicie, ograniczona
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Z tym dzwonieniem dzwonkiem to bez przesady. U nas w bardzo głupi sposób utożsamia się dzwonek z trąbieniem na kogoś. Zadzwonienie to jest atak. Podczas gdy dzwonek powinien służyć do ostrzegania i zaznaczania przez rower swojej obecności.
  • Odpowiedz
@Najmilszy_Maf1oso: jeśli pieszy zmieni kierunek albo prędkość pod wpływem twojego dzwonka, to znaczy, że wymusiłeś na nim pierwszeństwo.
Tak to się definiuje ¯\_(ツ)_/¯
Na chodniku masz jechać tak powoli, że podjeżdżając do pieszego możesz go ostrzec zwykłym „przepraszam, proszę o trochę miejsca, dziękuję”.
Rowery pasują do chodnika jak pięść do nosa - ten temat powinien się zakończyć w wieku dziecięcym.
  • Odpowiedz
@wykopyrek Ludzie zmieniają kierunek właśnie przez błędne postrzeganie dzwonka. Tak samo reagują kiedy kierowca zacznie trąbić na pieszego na pasach. Pierwszą reakcją jest zawsze ucieczka.
Co do chodników, w idealnej Polsce zgoda. Rowerów tam nie powinno być, ale przy naszej infrastrukturze (nie tylko rowerowej) i dziczy na ulicach, rower na chodniku jest stosunkowo niskim zagrożeniem.
  • Odpowiedz
@wykopyrek jeśli pieszy zmieni kierunek albo prędkość pod wpływem Twojego "przepraszam, proszę o trochę miejsca, dziękuję” to wg tego rozumowania nadal jest to wymuszenie pierwszeństwa ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
#!$%@? się do jazdy po chodniku na drodze ze zdjęcia jest trochę nie na miejscu. Ja rozumiem przepisy, ale:

- chodnik jest pusty

- droga wielopasmowa, co skłania kierowców do #!$%@?


Te argumenty rozumiem i zgadzam się.

-
  • Odpowiedz
Ludzie zmieniają kierunek właśnie przez błędne postrzeganie dzwonka.


Ja bardzo bym wolał, żeby na dźwięk dzwonka pieszy robił nurka w krzaki. Bo jeśli dzwonię, to zwykle jadę do pracy/z pracy, DDR, a pieszy lezie czytając pejsbuka.
Proszę mi tego nie odkręcać.

Tak samo reagują kiedy kierowca zacznie trąbić na pieszego na pasach. Pierwszą reakcją jest zawsze ucieczka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@wykopyrek: LOL! nie wolno dzwonić dzwonkiem. Ale się uśmiałem! Dzwonek oznacza: "uwaga jadę rowerem", a nie "mam pierwszeństwo". Nieznajomość prawa szkodzi.
  • Odpowiedz
  • 5
@Zielonykubek no niemożliwe, patrol ruchu drogowego egzekwuje przepisy ruchu drogowego, bo wiadomo że jak #!$%@?ć to tylko kierowców, rowerzystom nie wolno mandatu wlepić !
  • Odpowiedz
"uwaga jadę rowerem"


@broker: i #!$%@? to kogo obchodzi, że jedziesz rowerem na chodniku? Nikogo. Jedziesz, to jedziesz, jako pieszy mam to w dupie. Jak mnie najedziesz, to się #!$%@?, a ja ci tylko dobiję, żebyś pamiętał, dla kogo jest CHODnik, a dla kogo JEZDnia.
  • Odpowiedz
- warunki na drodze są niebezpieczne (ulewa, śnieżyca, gradobicie, ograniczona widoczność do kilku metrów),


@wykopyrek: a gdzie jest zdefiniowane jakie warunki są niebezpieczne? warunki na drodze można powiedzieć, że są zawsze niebezpieczne. najwięcej wypadków zdarza się przy dobrej pogodzie, a nie przy tej złej. przy bezchmurnym niebie, możesz zostać oślepiony przez słońce.
  • Odpowiedz
@xoes: Sorry, ale stosujmy takie same standardy dla wszystkich. Jeśli robimy akcją, w której wlepiamy mandaty rowerzystom za jazdę po chodniku to zróbmy też akcję w której będziemy karać pieszych za chodzenie po DDR.
Generalnie wolałbym, żeby policja realnie dbała o bezpieczeństwo i jeśli robimy akcję wymierzoną w rowerzystów to lepiej wyglądałoby i przyniosło realnie lepszy skutek, ustawienie się gdzieś w okolicy przejścia dla pieszych gdzie rowerzyści nagminnie przez nie
  • Odpowiedz
To żaden argument. Chodzi o dorosłych ludzi.


@wykopyrek: W sumie to dość poważny argument. Nawet na wykopie samochodziarze twierdzą że jak już jedzie rowerem to jadzie po chodniku bo się boi samochodów.
  • Odpowiedz