Wpis z mikrobloga

@AnonAlfa: @AlteredState:
ale wiecie, że w odróżnieniu od spawania stali spawanie alu znacząco osłabia wytrzymałość materiału w obrębie spoiny? dlatego jedną z teorii jest aby pozostawiać spawy z nadmiarem materiału. inna sprawa, że można ten nadmiar położyć lepiej i gorzej. patrząc na cenę canyonów trochę się nie dziwię, że są one kładziona bez maestrii.

z drugiej strony nie słyszałem o jakiejś pladze pękających alu-ram ich produkcji a zdarza się to
@siona: Mam budżetową ramę Bordmana i tam spawy #!$%@? są perfekcyjnie. Przynajmniej jeśli chodzi o estetykę.
O ile wiem, rama spawana jest na dwa razy - raz żeby połączyć profile aluminiowe, i drugi żeby wygładzić spaw.
Boardman idzie na całego, więc po całym procesie spawania, spaw jest szpachlowany i szlifowany na gładko. Efekt jak w załączonym obrazku
źródło: comment_16281487733hl8z1dr0IbvgyC8F58QzW.jpg
@AlteredState: na wykopie nie od dziś. Pozatym, przed zakupem widziałem cały YT i naprawdę te spawy mi koło dupy latają, nawet jeżeli rower ma być "terenowy" niech trochę surowo wygląda. Dziękuje :)
@mariusz_and: Ja to nie wiem jak w większym mieśće (czyt. Warszawa) można jeździć ulicami, kurła, fury mijają cię na grubość kartki (°° . Wmieście tylko ścieżka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sudi13: gratulacje kompletny osprzet i piekna maszyna, w cenie z przed 8 msc i aktualnym stanie rynku mozna wybaczyc tą rame ale nie w cenie jaka aktualnie jest, bo to kpina
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@siona: wytrzymałość spawów ramy nie jest realnym problemem, więc niewiele zmienia czy wygładzone, czy nie.
Natomiast wygląda to słabo nawet porównując do innych nieszlifowanych. To, że #!$%@? spoiwa wcale nie świadczy o jakości. Wręcz przeciwnie. Może był poprawiany po prostu.
@TheRahr: Ile? Pamiętam jeszcze jak one wychodziły w okolicy 6.5 kafla. Widzę, że chyba pora sprzedać mojego RAGa bo jeszcze zarobie ze dwa tysie xD.

@sudi13 Ten klin jako wzmocnienie zawsze śmieszy w tej ramie. Ale ogólnie bardzo fajny rower i niech służy bezawaryjnie :)
@Mr_Trabalski: 7499 (tyle stoi w zamówieniu), jakoś pod koniec stycznia podnieśli do 7999 a potem juz nie śledziłem. Jak pisałem wyżej faktura więc -VAT -19% dochodowego, wychodzi ludzki pieniądź
@KanapkaPL: jak porównywałem sobie na stronie Canyona gravel-endurace-szosa to geomeria jest faktycznie coraz bardziej sportowa (ale jakis potwornych różnica nie, chociaż podejrzewam że czuć bybyło) w większości przypadków jednak możlwość wsadzenia nawet opon 45mm