Wpis z mikrobloga

#prawo #sasiedzi #wies #rolnictwo

Siema mirki. Co robić? Właściciel działki obok mnie permanentnie wyrywa mi drzewka z dzialki. Posadziłem 5 brzóz i ten człowiek cały czas mi to wyrywa, ja wkopie na drugi dzień wyrwane i tak już 4 raz. Dodam że to nielubiany we wsi pieniacz. Raz udało mi się go złapać jak po akcji kitrał się opodal i tylko mnie zwyzywal od gówniarzy i nic nie osiągnęłam. Gadałem z dzielnicowym aby z nim pogadał ale nic to nie dało.

Z tego co wiem to z dala od zabudowań linii energetycznych czy instalacji wodnokanalizacyjnych mogę sadzic drzewa i nic nikomu do tego gdzie i w jakich odstępach o ile są na mojej posesji.

Kurna już tracę nerwy do debila, czy może to ja jestem w błędzie i nie wolno mi posadzić drzew w środku pola?
źródło: comment_1626156720gLXEM8jayMppHK91ZZ1ghD.jpg
  • 283
@luk04330: Przemoc gówno działą. Znieważenie, szydera, zawstydzenie owszem. Związać go liną (co niejako jest formą przemocy) na 2-3 godziny będąc z nim w tym czasie i pokazując swoją wyższość zadziała.
@kipowrot ale wiesz, że jak zabierasz komuś słońce to powinieneś zapłacić odszkodowanie? Taka jest prawda. Oczywiście facet z historii to ułom, bo reagować powinien o ile w ogóle do szkody dojdzie, ale po to właśnie powstały plany zagospodarowania żeby w osiedlu domków jednorodzinnych żaden przyjeb nie stawiał apartamentowca (co niestety polscy samorządowcy uwielbiają).
@groznaglizda303: Na wsiach wśród rolników panuje przekonanie że drzewa na granicy pola to tylko problem. Przede wszystkim korzenie przeszkadzają przy pracy, do tego cień. Zapomina się o tym że drzewo kumuluje w sobie nadmiar wody i oddaje ją przy suszy.

Wypadałoby z nim najpierw pogadać. Ale obecnie, jeszcze po tym jak cię zwyzywał od gówniarzy ja bym szedł na policje.
Pułapki ok, ale musi być ogrodzenie, inaczej narobi sobie kłopotu większego niż wyrwane drzewka


@dzek: nie sa ok. Sa nielegalne od ktoregoś roku, chłop sobie #!$%@? noge pojdzie na policje a OP dostanie sprawe w sadzie @groznaglizda303: @Zapaczony:

Jak mi na budowie w nocy kradli to położyłem kilka desek z gwoździami. Wytlumaczenie miałem proste, budowa, wiec deski z gwozdziami to norma. Skonczylo sie po jednej takiej nocy.

Połóż kilka