Wpis z mikrobloga

#prawo #sasiedzi #wies #rolnictwo

Siema mirki. Co robić? Właściciel działki obok mnie permanentnie wyrywa mi drzewka z dzialki. Posadziłem 5 brzóz i ten człowiek cały czas mi to wyrywa, ja wkopie na drugi dzień wyrwane i tak już 4 raz. Dodam że to nielubiany we wsi pieniacz. Raz udało mi się go złapać jak po akcji kitrał się opodal i tylko mnie zwyzywal od gówniarzy i nic nie osiągnęłam. Gadałem z dzielnicowym aby z nim pogadał ale nic to nie dało.

Z tego co wiem to z dala od zabudowań linii energetycznych czy instalacji wodnokanalizacyjnych mogę sadzic drzewa i nic nikomu do tego gdzie i w jakich odstępach o ile są na mojej posesji.

Kurna już tracę nerwy do debila, czy może to ja jestem w błędzie i nie wolno mi posadzić drzew w środku pola?
groznaglizda303 - #prawo #sasiedzi #wieś #rolnictwo

Siema mirki. Co robić? Właścicie...

źródło: comment_1626156720gLXEM8jayMppHK91ZZ1ghD.jpg

Pobierz
  • 283
  • Odpowiedz
Ewentualnie ten pastuch elektryczny, a policji powiedź że chcesz w końcu owce kupić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RitmoXL: tak, pastuch elektryczny niech kupi. Sąsiad jeden raz zostanie trzepnięty prądem, a później ominie pastucha, powyrywa drzewka, a na odchodnym zniszczy drogiego pastucha. Świetny pomysł.
  • Odpowiedz
Pozniej z tym wszystkim sprawa cywilna i odszkodowanie na powiedzmy 50k


@Cel87: tak8m sposobem to op niedlugo stanie sie wlascicielem tej dzialki :-) Bo pieniacz bedzie musial ja sprzedac na zaplacenie kary (albo komornik sprzeda za niego).
  • Odpowiedz
trzeba owinąć


@pawel-niczyporek:
co ty kurde chcesz owijać, czym xDDD

podłączyć do prądu

zasilacz do gniazdka, masakra
w domu jak sobie radzisz z ładowarką do telefonu?

później ten porwany kabel uprzątnąć.

coooo????
coś ci się odkleiło, jaki kabel, jaki porwany xD

typie, nie wziąłeś chyba leków dzisiaj

@groznaglizda303:
fotopułapka jak kilka razy tu wspomniano
coś tego rodzaju
https://www.ceneo.pl/106766838
są modele z modułem GSM, od razu dostajesz fotkę MMSem

żadne wnyki
  • Odpowiedz
wystarczy postawić się w jego miejscu. Za parę lat będzie miał zacienioną działkę, zawaloną liśćmi na jesieni.

Teraz to jest półtora metra ale drzewka rosną i za chwilę gałęzie będą po jego stronie.

Nie pochwalam jego zachowania ale Twojego też nie.


@TylkonachwileXXX: przez takie dziadowwe podejscie polska wyglada jak wyglada. Drzewa podczas suszy oddaja wode dp gleby wiec to pastwisko bedzie nawet lepiej rosnac. Krzaki, drzewa to ratunek dla naszej gospodarki
  • Odpowiedz
@PanKracy582: elektryczny pastuch to kabel. Porazi sąsiada prąd, to ten kabel mu porwie. Czego tu nie rozumeisz?

Zasilacz do gniazda musi podłączyć do źródła prądu, KABLEM. Czego znowu tutaj nie rozumiesz?

No i nadal nie rozumiesz, że jest to jednorazowa, a więc mało skuteczna akcja. Tyle zachodu, a sąsiad nadal będzie mu drzewka wyrywał. No świetny pomysł.

Podsumowując: Chyba tobie się coś odkleiło.
  • Odpowiedz