Wpis z mikrobloga

#prawo #sasiedzi #wies #rolnictwo

Siema mirki. Co robić? Właściciel działki obok mnie permanentnie wyrywa mi drzewka z dzialki. Posadziłem 5 brzóz i ten człowiek cały czas mi to wyrywa, ja wkopie na drugi dzień wyrwane i tak już 4 raz. Dodam że to nielubiany we wsi pieniacz. Raz udało mi się go złapać jak po akcji kitrał się opodal i tylko mnie zwyzywal od gówniarzy i nic nie osiągnęłam. Gadałem z dzielnicowym aby z nim pogadał ale nic to nie dało.

Z tego co wiem to z dala od zabudowań linii energetycznych czy instalacji wodnokanalizacyjnych mogę sadzic drzewa i nic nikomu do tego gdzie i w jakich odstępach o ile są na mojej posesji.

Kurna już tracę nerwy do debila, czy może to ja jestem w błędzie i nie wolno mi posadzić drzew w środku pola?
groznaglizda303 - #prawo #sasiedzi #wieś #rolnictwo

Siema mirki. Co robić? Właścicie...

źródło: comment_1626156720gLXEM8jayMppHK91ZZ1ghD.jpg

Pobierz
  • 283
  • Odpowiedz
@groznaglizda303 wystarczy postawić się w jego miejscu. Za parę lat będzie miał zacienioną działkę, zawaloną liśćmi na jesieni.
Teraz to jest półtora metra ale drzewka rosną i za chwilę gałęzie będą po jego stronie.
Nie pochwalam jego zachowania ale Twojego też nie.
  • Odpowiedz
Zaczaj sie z gazem w tym zielonym namiocie, będzie wyrywał spiskaj go i Zadzwon na policje ze cie zaatakował, z takimi debilami inaczej sie nie da.
  • Odpowiedz
@luk04330: Przemoc gówno działą. Znieważenie, szydera, zawstydzenie owszem. Związać go liną (co niejako jest formą przemocy) na 2-3 godziny będąc z nim w tym czasie i pokazując swoją wyższość zadziała.
  • Odpowiedz
@TylkonachwileXXX A coś jest na tej działce takiego bóg wie jak ważnego że przez cień będzie miało tragedię? No patrząc na zdjęcie od opa to tak niezbyt.

Zresztą można przyjść i pogadać jak z białym człowiekiem i powiedzieć że są jakieś plany czy coś i czy nie mógłby innych rzeczy posadzić.
  • Odpowiedz
@kipowrot ale wiesz, że jak zabierasz komuś słońce to powinieneś zapłacić odszkodowanie? Taka jest prawda. Oczywiście facet z historii to ułom, bo reagować powinien o ile w ogóle do szkody dojdzie, ale po to właśnie powstały plany zagospodarowania żeby w osiedlu domków jednorodzinnych żaden przyjeb nie stawiał apartamentowca (co niestety polscy samorządowcy uwielbiają).
  • Odpowiedz
@groznaglizda303:
1. kamera na drzewka, są wynalazki typu wszystko w jednym (kamera z akumulatorem i wysyłką danych po LTE).
2. pisemne zgłoszenie na policję zniszczenia mienia, na gębę olewają
3. budowa płotu
  • Odpowiedz
@groznaglizda303: Na wsiach wśród rolników panuje przekonanie że drzewa na granicy pola to tylko problem. Przede wszystkim korzenie przeszkadzają przy pracy, do tego cień. Zapomina się o tym że drzewo kumuluje w sobie nadmiar wody i oddaje ją przy suszy.

Wypadałoby z nim najpierw pogadać. Ale obecnie, jeszcze po tym jak cię zwyzywał od gówniarzy ja bym szedł na policje.
  • Odpowiedz