Wpis z mikrobloga

#prawo #sasiedzi #wies #rolnictwo

Siema mirki. Co robić? Właściciel działki obok mnie permanentnie wyrywa mi drzewka z dzialki. Posadziłem 5 brzóz i ten człowiek cały czas mi to wyrywa, ja wkopie na drugi dzień wyrwane i tak już 4 raz. Dodam że to nielubiany we wsi pieniacz. Raz udało mi się go złapać jak po akcji kitrał się opodal i tylko mnie zwyzywal od gówniarzy i nic nie osiągnęłam. Gadałem z dzielnicowym aby z nim pogadał ale nic to nie dało.

Z tego co wiem to z dala od zabudowań linii energetycznych czy instalacji wodnokanalizacyjnych mogę sadzic drzewa i nic nikomu do tego gdzie i w jakich odstępach o ile są na mojej posesji.

Kurna już tracę nerwy do debila, czy może to ja jestem w błędzie i nie wolno mi posadzić drzew w środku pola?
groznaglizda303 - #prawo #sasiedzi #wieś #rolnictwo

Siema mirki. Co robić? Właścicie...

źródło: comment_1626156720gLXEM8jayMppHK91ZZ1ghD.jpg

Pobierz
  • 283
  • Odpowiedz
Pułapki ok, ale musi być ogrodzenie, inaczej narobi sobie kłopotu większego niż wyrwane drzewka


@dzek: nie sa ok. Sa nielegalne od ktoregoś roku, chłop sobie #!$%@? noge pojdzie na policje a OP dostanie sprawe w sadzie @groznaglizda303: @Zapaczony:

Jak mi na budowie w nocy kradli to położyłem kilka desek z gwoździami. Wytlumaczenie miałem proste, budowa, wiec deski z gwozdziami to norma. Skonczylo sie po jednej takiej nocy.

Połóż kilka
  • Odpowiedz
@groznaglizda303: Nie słuchaj się dzbanów polecających przemoc. Możesz mieć bardzo dużo problemów przez to. Raczej chodzi o to żeby uwiecznić czymś (film) to co robi i założyć mu sprawę o niszczenie mienia albo nawet postraszyć przedsądowym wezwaniem do zaprzestania działania. Najlepiej z rachunkiem za straty. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie ten pastuch elektryczny, a policji powiedź że chcesz w końcu owce kupić. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
ja bym tam czekał z dużą butlą gazu pieprzowego, w końcu wtargnięcie na twoją ziemię


@niq84: no niezbyt. Jeśli działka jest nieogrodzona/nieoznaczona jako teren prywatny, każdy może na nią wejść, z tym, że musi z niej wyjść na żądanie właściciela.
  • Odpowiedz
@groznaglizda303: jakiś gnój Ci dewastuje posesję, a Ty się wykopków pytasz co masz biedny zrobić? Wychowywałeś się bez ojca, czy co? Twoja słabość jest żałosna. Dzieci będą przegrywami.
  • Odpowiedz
@groznaglizda303: Krew mnie zalewa jak słyszę takie historie

1) Odgrodzenie terenu, wyraźne napisy przed Twoją własnością że teren jest prywatny
2) Kamery w strategicznych miejscach
3) Zgłaszać wszędzie gdzie się da, do oporu. Aż będą efekty

PS. Ile lat ma ten dekiel?
  • Odpowiedz