Wpis z mikrobloga

Kupiłem akcje Coca Coli za 25k USD, co odpowiada z grubsza cenie kurnika inwestycyjnego w Sosnowcu.

Spółka ta wypłaca dywidendę no i myślę, że prędzej upadnie najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska niż Coca Cola.

Prawilne akcje u brokera. Żadne tam opcje, kontrakty czy inne.

Tak, wiem, że jest drogo na giełdzie, ale to ma być długi termin.

Zawołam za 10 lat, dokładnie 9 czerwca 2031 roku. O ile wykop będzie istniał zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie - obecny właściciel kawalerki inwestycyjnej w Sosnowcu czy ja z akcjami Coca Coli.

#nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje #gielda #cocacola #sosnowiec
  • 106
@mickpl: spoko, wołaj, to będzie ciekawa konfrontacja realnego życia i biznesu z tym całym stylem fit kreowanym na instagramach..
choć ja mając $25k do zamrożenia na wiele lat wybrałbym jednak spółki wydobywcze (rare earth elements), fracht morski i koncerny farmaceutyczne - bez tego nie ma technologii, handlu i zdrowia, same podstawy egzystencji ludzkiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hu-nows: Nie wiem co będzie ze spółkami wydobywczymi i która jest dobra. Tak samo nie wiem co będzie podstawą egzystencji, jakie będą używane technologie, smartfony itd. Myślę za to, że ludzie będą za 10 lat pić Coca Colę. Też miałem wątpliwości co do odejścia od cukru, ale od dłuższego czasu jest Cola Zero, która smakuje tak samo i nie widzę tu zagrożeń. Koniec biznes planu. To w zasadzie cała analiza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mickpl: jak w ciągu najbliższych lat USA będzie dalej tyło, a będzie to rząd dowali kolejne redukcje w pojemnościach coca coli, podatki cukrowe (które obejmują także cole zero) a może i sprzedaż napojów gazowanych od 18 roku życia, bo czemu nie. Długoterminowo i przyszłościowo lepiej myśleć o zdrowej żywności niż o junk foodzie który jak papierosy zaczyna należeć do poprzedniej epoki. Ja jeżeli chodzi o żywność to bym bardziej szedł w
@mickpl: Z drugiej strony wchodzić długoterminowo w papier którego przychody maleją?

Nie lepiej jakiś pewniaczek typu Amazon czy inna NVIDIA albo Microsoft? Krótkoterminowo tam może być jebniecie ale wyobrażasz sobie za 10 lat świat w którym te firmy nie mają dominującej pozycji?

A coca cola to jakoś nie wiem. Niby mocna marka ale z każdym pokoleniem efekt marki może przemijać. Pozostaje nadzieja na jakiś wybitny rebranding albo cudowne odrodzenie w stylu
@mickpl: No nie wiem ziomek. Coca-cola coca-colą, ale nigdy jeszcze na świecie nie było takiego trendu na wege żarcie i fit życie, więc jak na perspektywę 10 lat, to jednak jest ryzyko. McDonalds też miał taki okres, że już prawie się zwijał z rynku. Co prawca Coli do tego obecnie daleko, ale kto wie co się wydarzy. Tak czy inaczej powodzenia!
Defacto możesz wyjsć na plus przez sam fakt posiadania aktywów
@mickpl: warren buffet lubi to. Ale zapomniales o jednym - ryzyko kursowe PLN/USD, ktore w przyppadku "apartamentu" w sosnowcu odpada. Wystarczy ze Glapinski cos powie i cyk, usd zleci o 10gr i caly zysk w #!$%@?
@kliperjk: Dziękuję za analizy, wykresy itd, ale uważam tak - ludzie będą pić Coca Colę do końca świata i nie ma opcji, żeby organizować imprezy bez Coca Coli niezależnie od tego jak zdrowe i fit będzie społeczeństwo. A w jakieś zakazy napojów gazowanych dla osób poniżej 18 r.ż. nie wierzę. To co oni, wodę mają pić? Jak w jakimś kraju zakażą to Cola będzie pita w innych. Coca Cola jest wszędzie