Wpis z mikrobloga

Kupiłem akcje Coca Coli za 25k USD, co odpowiada z grubsza cenie kurnika inwestycyjnego w Sosnowcu.

Spółka ta wypłaca dywidendę no i myślę, że prędzej upadnie najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska niż Coca Cola.

Prawilne akcje u brokera. Żadne tam opcje, kontrakty czy inne.

Tak, wiem, że jest drogo na giełdzie, ale to ma być długi termin.

Zawołam za 10 lat, dokładnie 9 czerwca 2031 roku. O ile wykop będzie istniał zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie - obecny właściciel kawalerki inwestycyjnej w Sosnowcu czy ja z akcjami Coca Coli.

#nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje #gielda #cocacola #sosnowiec
  • 106
@mickpl: Cola Zero nie smakuje tak samo, rozdawali kiedyś "sample" na ulicach i wyrzuciłem niedopita puszkę do kosza. Coca-Cola wystrzeli z kursem w kosmos o ile rządy dadzą zielone światło na powrót kokainy do składu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hu-nows: Ale teraz jest nowa cola zero i serio smakuje lepiej niż poprzednia (mozna zauwazyc dużo reklam teraz coli zero „yes” „no” ) Oczywiscie jest roznica między
@mickpl pod względem inwestycji to raczej mocno ryzykowne zagranie. Pełne ryzyko walutowe + nie wiem jak wygląda Twój portfel, ale strzelam, że 25kusd to nie jest jego 5 procent - więc znów ryzykowny brak dywersyfikacji, dodatkowo ryzykowna spółka w epoce fit mody... Ale ciekawostka bardzo fajna, chętnie byłbym zawołany za 10 lat jeśli jakimś cudem będziesz o tym pamiętał :) niestety jakbym miał strzelać to myślę, że na jakimś najprostszym etf na