Wpis z mikrobloga

Kupiłem akcje Coca Coli za 25k USD, co odpowiada z grubsza cenie kurnika inwestycyjnego w Sosnowcu.

Spółka ta wypłaca dywidendę no i myślę, że prędzej upadnie najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska niż Coca Cola.

Prawilne akcje u brokera. Żadne tam opcje, kontrakty czy inne.

Tak, wiem, że jest drogo na giełdzie, ale to ma być długi termin.

Zawołam za 10 lat, dokładnie 9 czerwca 2031 roku. O ile wykop będzie istniał zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie - obecny właściciel kawalerki inwestycyjnej w Sosnowcu czy ja z akcjami Coca Coli.

#nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje #gielda #cocacola #sosnowiec
  • 106
@mickpl: Tak, masz rację, prędzej RP się wywali niż zbankrutuje Coca-Cola. Tak, masz rację, rentowność z tytułu wzrostu wartości aktywu + dywidendy jest prawdopodobnie porównywalna z kupnem i wynajmem kawalerki w Sosnowcu (włączając w to bezobsługowość i większą płynność aktywu). Niemniej jednak moim zdaniem popełniłeś jeden jedyny błąd: kupiłeś akcje na górce. Rozumiem, że nikt nie wie kiedy będzie dołek, ale teraz akurat amerykańskie indeksy giełdowe szczytują. Ja bym się jwstrzymał
Zawołam za 10 lat, dokładnie 9 czerwca 2031 roku. O ile wykop będzie istniał zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie - obecny właściciel kawalerki inwestycyjnej w Sosnowcu czy ja z akcjami Coca Coli.


@mickpl: (25 000 / 55.48) * 0.41 * (U.S. dollars / Polish zloty) = 680.485975
680 pln dywidendy na kwartal to 170 pln na miesiac, najtansze mieszkanie w sosnowcu widze na olx po 350/miesiac wiec stawiam na kawalekowicza
Hahahaha co ty gadasz chłopie, buy red sell green


@GODLOORD: jak masz kryształową kulę to pewnie.

A na długi termin to jednak polecam inny angielski termin - winners keep winning.

Albo don't catch falling knives.

Możemy się przerzucać powiedzonkami ile wlezie, na każdą okazję jest jakieś. Ale generalnie inwestuje się na podstawie twardych liczb a nie głupich powiedzonek

Prawda jest taka że kto kupił MSFT, NVDA, AMZN w dowolnym momencie w
Pobierz gatineau - > Hahahaha co ty gadasz chłopie, buy red sell green

@GODLOORD: jak masz...
źródło: comment_1623319450yAnQxw6AiCBklLipvoQIZm.jpg
@alex-fortune: na amerykańskie akcje teoretycznie płacisz amerykański podatek 15%, tylko że kupując w polskich dm nalicza jeszcze 15% "kary" za brak złożenia formularza do usańskiego urzędu i 4% dopłaty belce żeby wyrównać do 19¯\_(ツ)_/¯