Wpis z mikrobloga

Stój pół godziny w kolejce żeby kupić bilet.


@kinlej: Można kupić bilet przez internet ale czy ktoś to kupował? bo doznania są nie do opisania

- Koleo: Zewnętrzna Aplikacja, najwygodniej ale niestety nie wszyscy przewoźnicy są bo np TLK/IC im powiedziało "Fakaj Bobla". A i raz przy KW pomieszali zmienne przez co miałem bilet zakodowany w ql ważny 12 godzin w tył (i trzeba było się tłumaczyć konduktorce), mieli też dramę
źródło: comment_1623243534VUaIMBLrmFjkiqeenTIFIo.jpg
@kinlej: Też czasem stoję w kolejce, bo przez neta czy biletomat nie kupisz biletu na większość połączeń międzynarodowych (chociaż czasem można użyć tricku i kupić przez stronę niepolskiego przewoźnika, ale nie zawsze to działa). Podobnie nie kupisz biletu jeśli chcesz mieć inną przesiadkę niż ci proponuje system.

Ale faktycznie, w takiej kolejce zapewne większość osób spokojnie mogłaby kupić bilet przez biletomat czy neta.
To jak u mnie z biedronką - kasy samoobsługowe jako technologia obcej cywilizacji puste a w standardowych kolejki po 10 osób.


@josedra52: kasy samoobsługowe w Biedrze są akurat najgorsze. Głównie dlatego, że szkoda im przydzielić kogoś do nadzoru i jakikolwiek błąd nawet z dupy (a te kasy tak potrafią) lub nie wiem kupujesz alko, to masz problem, bo kasjerka odpowiedzialna za kasy samoobsługowe obsługuje na normalnej i nie zawsze podejdzie od
@derincon: pamiętam kilka lat temu jak chciałem kupić bilet w tych automatach (Wrocław Główny) i przy wyborze stacji końcowej cały ekran się zawiesił, to poszedłem do automatu obok, zawiesił się w tym samym miejscu, to poszedłem do innych automatów, tych na dworze, i w tym samym miejscu się zawiesiły, w końcu poszedłem do normalnej kasy, a wracając z biletem przechodziłem obok zdezorientowanych osób przed automatami ( ͡° ͜ʖ ͡
to samo jest w kinach, że ludzie przychodzą pół godziny przed seansem żeby kupić ostatnie miejscówki ze słabą widocznością. A wystarczy kupić przez internet i wybrać sobie najlepsze miejsca


@noprowo: W Cinema były zniżki przy płatności kartą mBanku, nie wiem czy jeszcze są. Zniżki nie działały online, nie działały w automacie, tylko w kasie można było zapłacić ze zniżką. Nie wiem jak jest teraz, ale dlatego zwykle rezerwowałem online, a odbierałem
@kinlej: W weekend byłem ze znajomymi w zoo w Gdańsku. Kolejka do kas biletowych na kilkaset osób, a my w minutę kupiliśmy bilety przez neta i weszliśmy od razu XD
@DaemonKazoom: często jeżdżę pociągami, zawsze przez stronę intercity kupuję na maila. Chyba że to regionalny przewoźnik to przez epodroznik. Chociaż wkurzające jest to, że nie kupisz na bodajże 15 minut przed odjazdem już. Więc na ostatnią chwilę zostaje jedynie Kasa albo konduktor. Za to w MZK to zawsze przez mobilet. Doładowanie blikiem w 10 sekund i szybki zakup biletu na dany kurs. Dla mnie mega wygoda