Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim mirkom i mirabelkom!

TL:DR Żebram o tak ze 2-3 suby dla żony japonki na YT. Pomożecie?

Long story short. Żona pracowała od zawsze w gastronomii. Pech sprawił, że po krótkim pobycie w Japonii pod koniec 2019, wróciła do Polski i rozpoczynając poszukiwania nowej pracy odnalazła się w zupełnie innej koronawirusowej rzeczywistości - czyt. brak pracy w gastronomi.
Finalnie rozpoczęła pracę zdalną w zupełnie innej branży, ale ponieważ gotowanie a w szczególności cukiernictwo od zawsze było jej pasją(jest absolwentką Tokijskiej Szkoły Cukiernictwa 東京製菓学校), wpadła na pomysł, że założy kanał YT na temat kuchni głównie japońskiej do wykonania ze składników dostępnych w Polsce oraz promujący Polskie dania wśród japończyków.
Po początkowym huraoptymizmie - około 100 subskrypcjach w krótkim czasie, głównie od znajomych - nastała chwila otrzeźwienia i wskazówka przesuwa się dalej w żółwim tempie.
Smutno mi się robi, wiedząc ile w to wkłada pracy (filmy edytuje na TELEFONIE!) - a rezultaty są krótko mówiąc znikome. Mimo tego cieszy się z każdego jednego subskrybenta jak dziecko i skrupulatnie co tydzień stara się dodawać nowe filmy.

Dzisiaj na kanał wjechał film o krokiecikach z beszamelowym kremem Surimi.
Chcąc nie chcąc (raczej to drugie) jestem testerem tych wszystkich potraw i powiem Wam, że te krokieciki po prostu wymiatają i kiedy spróbowałem ich po raz pierwszy od razu powędrowały na listę ulubionych potraw. Wizyta u kardiologa już zaplanowana…

Filmy są w języku japońskim (można poćwiczyć rozumienie ze słuchu) ale mają też polskie napisy. Zapraszam do oglądania!

#japonkagotuje #japonia #japonski #gotowanie #kuchniaazjatycka #kuchniajaponska #bojowkapiekarska #cukiernictwo #wypieki #kuchnia #azja #japonka #japonkawpolsce #zainteresowania #rozowepaski #anime #koronawirus
  • 28
@Carnivore79: Oczywiście nie musi być jedna, szukamy pomysłów na kolejne filmy. Żona chce wiedzieć co smakuje polakom najbardziej a ja nie stanowię dla niej wartościowej próby statystycznej bo mam duży bebech i wszystko mi smakuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
@sommerfeld: Może niech spróbuje też filmiki robić po polsku? Lub w kilku językach, coś w stylu food emperora.(mówię tylko o wielojęzyczności, a nie o stylu prowadzenia :)) Może to byłoby bardziej interesujące i szybciej zbierałaby suby. Filmiki wydają się bardzo fajnie przygotowane, wystarczy jakiś magnes.
@sommerfeld: zasubowane, idealnie trafia w mój gust, także będę wyczekiwać nowych filmików:) A propozycja ode mnie to Tonkatsu, nieźle pasuje do tematyki, bo to w sumie takie trochę polsko-japońskie danie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krunhy: dokładnie takie jest założenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żona mówi, że do tej pory większość składników kupowała w Biedronce/Lidlu, najczęściej na tych ich azjatyckich tygodniach. Jeżeli czegoś nie w tych dwóch to z reguły w E.Leclerc/Auchan/Kaufland można znaleźć większość rzeczy, ostatnią deską ratunku jest allegro (np. dalnet_2004)
@BDJQP: Dziękujemy.
Też ją namawiam na odcinek o Tonkatsu, ale uparcie twierdzi, że wieprzowina z polskich marketów jest na to zbyt twarda względem ras hodowanych w Japonii. I ma w tym niestety trochę racji... Narazie myśli intensywnie nad jakimś sposobem zmiękczenia polskiej wieprzowiny (chodzi jej po głowie sok z ananasa, ja natomiast widziałem na Guga Foods jak zmiękczali steki sodą, co jej sugeruję), dopiero po kilku eksperymentach pewnie pojawi się ten