Wpis z mikrobloga

#!$%@? no nie szczymie.
Mój stryj w wieku 50+ przeprowadził się do swojej konkubiny do Niemiec.
Jak tu mieszkał to dziadował okropnie
Po niemiecku ani me ani be
On pracuje na jakimś magazynie z samymi Polakami
Jego kobita jest na rencie
I oni se wynajmują domek jednorodzinny (bez piętra) typu "bliźniak" z tarasem. Ma 5 pokoi ok. 100m2.
2 lata temu kupili se nowego pegueota z salonu.
Kuurwa pokażcie mi w Polsce parę gdzie chłop robi na magazynie, baba jest na rencie i ich stać by se wynajmować domek z ogródkiem i kupować nowe auto z salonu (°° (°° (°°
#!$%@? nienawidzę tego kraju kuuurwa
#pracbaza #zalesie #niemcy #jakzyc #emigracja
  • 75
@KoneserOOOO: To prawda, że żyje na wyższym poziomie bo jeździ lepszym autem i mieszka na większej ilości metrów kwadratowych ale na tym koniec. Stać go tylko na tak samo marne jedzenie jak i w Polsce, nie mówiąc już o rzeczach, które są tzw dodatkami w życiu jak elektronika czy hobby. I najważniejsza sprawa o której wielu zapomina patrząc przez „jagodzianki” na świat. W obcym kraju, a szczególnie w mega ksenofobicznej Europie
Wez jeszcze ponarzekaj, ze nie urodziles sie synem arnolda. Pewnie twoj stary wynajmuje chate w jakims radiomiu niemieckim. Gdybys w de byl magazynierem, to bys narzekal, ze ma peugota, a nie s klase ( ͡ ͜ʖ ͡)
nie umiem zarządzać pieniędzmi czy raczej oni żyją na niedopasowanym poziomie (co kiedyś skończy się płaczem)


@erni13: też mam czasem takie rozkminy, bo dobrze mi się w Polsce tak naprawdę żyje
ale potem sobie uświadamiam że Oni będą mieli niemiecką emeryturę a ja gówno...
@Komanczo91 op podał opis tego czlowieka, co możesz z niego wywnioskować? W Polsce żył jak pustelnik, w Dojczlandzie żyje jak ogarnięty człowiek, więc raczej same plusy. Coś wiem o życiu poza krajem, chociaż bardzo niewiele. Pięć lat temu, po pierwszym roku studiów wyjechałem sobie dorobić do Wielkiej Brytanii, zarabiałem na budowie 2.5k funtów miesięcznie, weekendy wolne. Oczywiście wróciłem kontynuować edukacje, i od razu zacząłem sie rozglądać za pracą bo studiowałem zaocznie. Warunki
@rales: No nie wiem, pracowałem w obu krajach (programista, architekt systemów) i aktualnie zarabiam w PL jakieś 30-40% więcej niż w DE na tym samym stanowisku. Podatki mam niskie, w koszta wrzucę laptopa, telefon, rower, życie tańsze (tak, tańsze - jeżeli dużo korzystasz z usług to różnica jest bardzo na korzyść polski). Da się żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@rales: ja zarabiam ok 5k w pl, w de bym zarabial w zawodzie z 2k pln wiecej, za to odseparowanie od rodziny, znajomych i bycie obcym w kraju. Jak zalozysz rodzine to dzieci nie maja zadnej babci dziadka wujka, wole zyc troche gorzej w tym bagienku niz bogato ale jako obcy