Wpis z mikrobloga

#!$%@? no nie szczymie.
Mój stryj w wieku 50+ przeprowadził się do swojej konkubiny do Niemiec.
Jak tu mieszkał to dziadował okropnie
Po niemiecku ani me ani be
On pracuje na jakimś magazynie z samymi Polakami
Jego kobita jest na rencie
I oni se wynajmują domek jednorodzinny (bez piętra) typu "bliźniak" z tarasem. Ma 5 pokoi ok. 100m2.
2 lata temu kupili se nowego pegueota z salonu.
Kuurwa pokażcie mi w Polsce parę gdzie chłop robi na magazynie, baba jest na rencie i ich stać by se wynajmować domek z ogródkiem i kupować nowe auto z salonu (°° (°° (°°
#!$%@? nienawidzę tego kraju kuuurwa
#pracbaza #zalesie #niemcy #jakzyc #emigracja
  • 75
@rales: Pytanie co ona ma za rentę kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli ona dostaje rentę wysokości 1000 euro, on zarabia bez języka dajmy na to 1400 euro, to wspólnie maja 2400 ojro

Taka chatka z opłatami to liczmy 1000 euro (zależy gdzie mieszkaja jak duże miasto to znacznie więcej), życie też za darmo nie jest, rata za samochód, ubrania, internet itd i brzmi mi to trochę
@dziecielinapala: W NIEMCZECH ŻYJE SIĘ LEPIEJ NIŻ W POLSCE odcinek 2137

Ale pomijając, to czasem jak słucham tych opowieści wykopowych o ludziach którzy bez żadnego zawodu, mają najgorsze pracę a kupują mieszkania i mają nowe beemy z salonu w DE to zastanawia mnie czy ja zarabiający praktycznie średnia krajowa (od zera do klasy średniej) nie umiem zarządzać pieniędzmi czy raczej oni żyją na niedopasowanym poziomie (co kiedyś skończy się płaczem) XD
@rales: Ja mam apartament w Warszawie, dom w Łomiankach, a co 5 lat zmieniam Mercedesa z salonu. A tak na poważnie to w Holandii na pewno, w Niemczech pewnie też dom można wynająć jako dom/mieszkanie socjalne od gminy. One nie jest na własność i się je wynajmuje. Co Ci ma wuj powiedzieć? Auto wziął na raty, 35% wypłaty oddaje na mieszkanie, resztę na auto i je pasze z niemieckich marketów.
@erni13: tu masz porownanie z PL. Wiocha 100m2 3 pokoje za 2500zł gołego czynszu + opłaty czyli z ogrzewaniem spokojnie koło 3000zł miesiecznie

https://m.olx.pl/oferta/dom-wynajem-kokotow-100m2-CID3-IDINMxj.html

I wynagrodzenie faceta ktory ratuje ludziom życie 3024zł = 657€ historia z dzisiaj

XD ale takie xD przez łzy nad tym krajem
Pobierz f.....k - @erni13: tu masz porownanie z PL. Wiocha 100m2 3 pokoje za 2500zł gołego cz...
źródło: comment_16191000773I1R5L0IXijCnXgBdk8A9T.jpg
@rales: To jest klasyczny przykład emigranta Polaka. Trzeba koniecznie mieszkać w dużym domu, z ogrodem. Na podwórku ma stać nowe auto w leasingu lub na raty, żeby w Polsce sąsiadowi i rodzince było co pokazać. A wokół tego życie na limicie lub debecie. Najtańsze jedzenie i żadnych rozrywek typu podróże lub wyjścia na miasto. Jak najdalej od takich bo to zwykle toksyczni ludzie