Wpis z mikrobloga

#!$%@? no nie szczymie.
Mój stryj w wieku 50+ przeprowadził się do swojej konkubiny do Niemiec.
Jak tu mieszkał to dziadował okropnie
Po niemiecku ani me ani be
On pracuje na jakimś magazynie z samymi Polakami
Jego kobita jest na rencie
I oni se wynajmują domek jednorodzinny (bez piętra) typu "bliźniak" z tarasem. Ma 5 pokoi ok. 100m2.
2 lata temu kupili se nowego pegueota z salonu.
Kuurwa pokażcie mi w Polsce parę gdzie chłop robi na magazynie, baba jest na rencie i ich stać by se wynajmować domek z ogródkiem i kupować nowe auto z salonu (°° (°° (°°
#!$%@? nienawidzę tego kraju kuuurwa
#pracbaza #zalesie #niemcy #jakzyc #emigracja
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rales: Dlatego ja w przyszłym roku kończe studia i wypalam stąd wrotki do Niemiec do rodziny. Od pół roku ucze się codziennie niemieckiego na własną rękę, za rok już coś koło mocnego B2 będzie więc akurat dobra podstawa żeby zacząć tam życie.
  • Odpowiedz
@rales: Pytanie co ona ma za rentę kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli ona dostaje rentę wysokości 1000 euro, on zarabia bez języka dajmy na to 1400 euro, to wspólnie maja 2400 ojro

Taka chatka z opłatami to liczmy 1000 euro (zależy gdzie mieszkaja jak duże miasto to znacznie więcej), życie też za darmo nie jest, rata za samochód, ubrania, internet itd i brzmi mi to
  • Odpowiedz
@erni13: lepsze takie życie na zero jak w Polsce na kredycie, w norze, bez samochodu. Znajomi też tak pojechali, on stoi przy taśmie, ona po nocach sprząta. Mieszkanie kupili, dwa samochody w leasingu, może trochę rozrzutnie xD ale bez jakichś większych zmartwien
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: W NIEMCZECH ŻYJE SIĘ LEPIEJ NIŻ W POLSCE odcinek 2137

Ale pomijając, to czasem jak słucham tych opowieści wykopowych o ludziach którzy bez żadnego zawodu, mają najgorsze pracę a kupują mieszkania i mają nowe beemy z salonu w DE to zastanawia mnie czy ja zarabiający praktycznie średnia krajowa (od zera do klasy średniej) nie umiem zarządzać pieniędzmi czy raczej oni żyją na niedopasowanym poziomie (co kiedyś skończy się płaczem)
  • Odpowiedz
@rales: Ja mam apartament w Warszawie, dom w Łomiankach, a co 5 lat zmieniam Mercedesa z salonu. A tak na poważnie to w Holandii na pewno, w Niemczech pewnie też dom można wynająć jako dom/mieszkanie socjalne od gminy. One nie jest na własność i się je wynajmuje. Co Ci ma wuj powiedzieć? Auto wziął na raty, 35% wypłaty oddaje na mieszkanie, resztę na auto i je pasze z niemieckich marketów.
  • Odpowiedz
@erni13: Mnie też to zastanawia, że znajomi wykopków pracują na magazynach i wszyscy już swoje mieszkania, samochody, wakacje na malediwach i jeszcze odkładają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: sernik weź mu coś napisz że to nieprawda że Niemcy biedni że w Polsce lepiej itd bo jak tak dalej pójdzie to za 10 lat będziemy mieć w bawarii więcej Polaków niż Niemców, a nie po to człowiek wyjeżdżał, by demony przeszłości go dopadły zagranicooo

  • Odpowiedz
@rales: To jest klasyczny przykład emigranta Polaka. Trzeba koniecznie mieszkać w dużym domu, z ogrodem. Na podwórku ma stać nowe auto w leasingu lub na raty, żeby w Polsce sąsiadowi i rodzince było co pokazać. A wokół tego życie na limicie lub debecie. Najtańsze jedzenie i żadnych rozrywek typu podróże lub wyjścia na miasto. Jak najdalej od takich bo to zwykle toksyczni ludzie
  • Odpowiedz