Wpis z mikrobloga

#!$%@? no nie szczymie.
Mój stryj w wieku 50+ przeprowadził się do swojej konkubiny do Niemiec.
Jak tu mieszkał to dziadował okropnie
Po niemiecku ani me ani be
On pracuje na jakimś magazynie z samymi Polakami
Jego kobita jest na rencie
I oni se wynajmują domek jednorodzinny (bez piętra) typu "bliźniak" z tarasem. Ma 5 pokoi ok. 100m2.
2 lata temu kupili se nowego pegueota z salonu.
Kuurwa pokażcie mi w Polsce parę gdzie chłop robi na magazynie, baba jest na rencie i ich stać by se wynajmować domek z ogródkiem i kupować nowe auto z salonu (°° (°° (°°
#!$%@? nienawidzę tego kraju kuuurwa
#pracbaza #zalesie #niemcy #jakzyc #emigracja
  • 75
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@not_me: #!$%@?, to już rozumiem, czemu znajoma od kilku lat studiuje mając stypendium w Szwajcarii, o ile sa podobne warunki jak we Francji. Aktualnie doktorat robi. I kurla codziennie fotki na insta z widoków w Zurychu... :D
@rales: zdradzę Ci sekret
minimalna w Niemczech to jakieś 1500 brutto, netto nie podam bo tam od wielu czynników to zależy. Ale takie piętro/mieszkanie możesz w mniejszych miastach wynająć za 600 euro, a samochody kosztują tyle co w Polsce tylko w Euro (czyli zamiast 100 tysięcy, w Niemczech za taki samochód zapłacisz ok. 22 tysiące), więc dwie osoby na minimalnej są w stanie dzieląc się zarobkami wynająć mieszkanie (po 300 euro)
@milvanb: Ok, ale ja akurat o niczym nie zapomniałem - prawda jest taka, że przy pewnym poziomie różnica w zarobkach jest aż nadto wystarczająca żeby pokryć ewentualne różnice w opiece zdrowotnej (prywatnym ubezpieczeniem z bogatym pakietem świadczeń) i zabezpieczeniu emerytalnym (indywidualne inwestycje, IKE/IKZE, złoto, nieruchomości).

Zdaję sobie sprawę, że pewnych rzeczy nie przeskoczę (jakości pozostałych usług publicznych, miłych urzędników w urzędach), ale jestem jeszcze przed 30, więc na ten moment priorytetem
@erni13: spokojnie ja mam zawód, pracuję w w swoim zawodzie a na razie jeszcze nie kupiłam własnego mieszkania. Auto mam, ale nie "beeme". Myślę, że tylko dlatego tak jest bo póki co mam godzin tyle co na pół etatu, a pomimo to stać mnie na auto, wynajęcie wyposażonej (umeblowanej, z pralką, piekarnikiem a nawet z sztućcami) kawalerki w odległości 15 km od większego miasta. Oczywiście teraz szukam innej pracy, chcę zmienić
2.5k miesiecznie na budowie w uk? Ile godzin w tyg?


@S__a69: Ale to dużo czy mało? Bo siostra zarabia troszkę więcej plus zatrudnia ludzi i ma wątpliwości czy nie podnieść stawki. Jak masz jakąś wiedzę to na priv bym dopytala, jak się znasz
@alfaalenieomega: to samo, w Irlandii nie patrze na ceny w marketach, raz w tygodniu jem na dowoz, raz w miesiacu latam za granice (poza pandemia), robie zakupy, chce kupic telefon bo poprzedni sie wykrzaczyl? zero problemu w domowym budzecie, zaczelam planowac wakacje kilku miesieczne, bo w koncu wiem, ze moge ( ͡° ͜ʖ ͡°)