Wpis z mikrobloga

odpowiedź na komentarz na portalu społecznościowym i to jeszcze z niezweryfikowanego konta, to chyba jednak nadinterpretacja przepisów.


@Adriian321: Na UOP na pewno, ale pod względem innych umów przejdzie jako odpowiednik emaila, zwłaszcza, że można sobie nawet takie formy zastrzec w umowie.
  • Odpowiedz
@djtartini1: nie przejdzie, mailem tez nie przejdzie. Nie mylcie wygaśnięcia umowy i nie podpisania nowej z rozwiązaniem umowy o pracę.
@guest: Jeśli dajesz sobie wcisnąć umowę o dzieło w warunkach w których prawo wymaga umowy o pracę i sie na to godzisz kilka razy pod rząd to jesteś idiotą. Inaczej nie można tego nazwać. Nie po to masz sąd i inspekcje pracy zeby dawać się tak dymać/
  • Odpowiedz
nie przejdzie, mailem tez nie przejdzie. Nie mylcie wygaśnięcia umowy i nie podpisania nowej z rozwiązaniem umowy o pracę.


@rezystor: Dlatego napisałem, że na UOP nie przejdzie na pewno jest to określone w KP. Przy umowach b2b, UZ, UD strony mają dużą swobodę i nawet dorozumiane oświadczenie woli może być ważne, nie mówiąc jużo tym, że mogą zapisać sobie, że rozwiązanie umowy może nastąpić przez fb lub cokolwiek innego.
  • Odpowiedz
@ROCCO1: nie trzeba tego nosić i roznosić przy tym zarazków. Ale trzeba poinformować pracodawcę, że się jest chorym. Wystarczy zwykły telefon lub SMS do bezpośredniego przełożonego - cześć jestem chory od X do Y. I tyle. Korona ci z głowy przez to nie spadnie. Zresztą - jak jesteś w grafiku i naglę cię nie ma to szef tak czy siak się skontaktuje i zapyta - więc po co se robić
  • Odpowiedz
@Marek1991: Nie. Dobrze zdaję sobie sprawę, że to niskiej jakości zarzutka. Dożyliśmy jednak czasów, że pati z fejsa staje się ekspertką. I czasami poświęcam swój czas, żeby prostować takie zarzutki, żeby ktoś bardziej naiwny nie potraktował tego jako "wiedzę".
  • Odpowiedz
@ROCCO1: Jak masz podane powyżej (czytanie boli?) nie zniknął obowiązek informacyjny. Ktoś będzie chciał Cię za to dyscyplinarnie zwolnić, to ma pełne prawo.

Ja jako pracodawca nie mam zamiaru ani ochoty wchodzić codziennie na ZUS PUE, aby sprawdzać czy ktoś przypadkiem L4 nie wziął.
  • Odpowiedz
@arysto2011: Firma zawsze może mieć na google odznakę "Przedsiębiorstwo zarządzane przez kobiety" dzięki czemu takie praktyki staną się standardem. Generalnie u nas kobieta na stanowisku dyrektora finansowego twierdziła, że to normalne aby wpisać normę pracy 8:20 dziennie (czyli co miesiąc robisz jeden dzień nadgodzin za darmo). Anonimowe wezwanie PIP na szczęście ustawiło wszystko do normy.
  • Odpowiedz