Wpis z mikrobloga

W kwietniu tego roku mój max w martwym ciągu wynosił 110 kg. Dzisiaj, po 8 miesiącach treningu do wyniku dołożyłem równe 100 kg i zrobiłem 210 kg martwy ciąg klasyczny przy wadze 76 kg w wieku 17 lat. Wrażenia pozytywne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

190: https://www.youtube.com/watch?v=df92N49nQTw&feature=youtu.be
210: https://www.youtube.com/watch?v=QntgpZlh-7U&feature=youtu.be (snap city ale poszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°))

Teraz długoterminowym celem będzie zrobienie jeszcze więcej, z mniejszą masą ciała, lepszą formą i bez pasków.
Wielkie dzięki @Kasahara @IntruderXXL i przede wszystkim @biamiVajs za rady i pomoc :)

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
smok_bozy - W kwietniu tego roku mój max w martwym ciągu wynosił 110 kg. Dzisiaj, po ...

źródło: comment_1607534118gOxC6124hCrX93UtNPuZjK.jpg

Pobierz
  • 66
@smok_bozy: weźże mi podeślij Greyskulla LP i Borsuka bo jak patrzę na wpisy Kasahary to wszystko linki już nie działają. Robiłem 5x5 i chciałem coś urozmaicić a tutaj lipa.
@IntruderXXL: Z ciekawości. Czy mając 190+ cm wzrostu startowanie w trójboju w innych kategoriach niż superciężka/open (czy jakie tam są w trójboju, aż tak nie śledzę) ma sens? Tzn. da się kręcić topowe wyniki z takim wzrostem, mieszcząc się w jakiejś limitowanej kategorii (105? 120?)?
Z ciekawości. Czy mając 190+ cm wzrostu startowanie w trójboju w innych kategoriach niż superciężka/open (czy jakie tam są w trójboju, aż tak nie śledzę) ma sens?


@Filip69: Heh mając 190cm+ wzrostu to do trójboju jesteś gigantem :P Ogólnie mało wysokich osób jest w trójboju, i przy tym wzroście właściwie wszyscy docelowo kończą w open. No ewentualnie -140kg, gdy mają problem z nabieraniem masy, i wtedy te 140kg mają przy niskim
Christophe Rebreyend ma ze 2m i startuje w 120, wcześniej w 120+. Ciekawy przypadek swoją drogą :)


@shiverr: No tak ale to średniak jest, i wcześniej w wyższych kategoriach startował. To raczej przypadek pokazujący że jest lipa ważąc tak mało przy takim wzroście.
@IntruderXXL: A jeżeli chodzi o tą tabelkę Sheiko ze stosunkiem wzrostu do wagi to jest to waga do której powinno się dążyć w jakimś dłuższym okresie czasu? W sensie w tej tabeli pisze że przy wzroście 178 powinno się ważyć ok.110kg ale do takiej wagi należy się dojść po roku treningów, trzech latach czy jak? Jeżeli ktoś mając 178cm po roku treningów waży 105kg to powinien dalej robić masę aż dojdzie
@abuk123: Wiesz ta tabelka, wskazuje jaka powinna być waga do wzrostu, aby nie być ograniczonym przez brak masy mięśniowej, aby mieć odpowiednie dźwignie. I też są to raczej dolne granice :) Wiele osób będzie musiało ważyć dużo więcej niż wskazuje na to tabelka. A tylko nielicznym uda się dźwigać dużo, ważąc o wiele mniej niż przewiduje tabelka.
I to powinna być waga przy około ~15% Bf-a.

Czyli załóżmy masz 178cm, a
@IntruderXXL: Czyli jeśli dobrze rozumiem to tyle ile pokazuje ta tabelka powinienem ważyć mając ok 15%bf?. To znaczy że jeżeli mam 178 i ważę 105-110kg mając jednocześnie ok.25%bf to powinienem iść na redukcję a następnie znów na masę i powtarzać to tak długo aż dojdę do 110kg przy ok.15%bf?
To znaczy że jeżeli mam 178 i ważę 105-110kg mając jednocześnie ok.25%bf to powinienem


@abuk123: I w tym momencie sprawa się komplikuje :) Odpowiednią masę już masz, co jest najważniejsze, no ale wysoki poziom BF-a, jak dla kogoś ograniczonego przez kategorie wagowe... Co jest przeszkodą tylko jeżeli chciałbyś teraz startować w zawodach i rywalizować z innymi :)
@IntruderXXL: No ja aż tyle nie ważę tylko jako przykład podałem :) ,ale problem mam taki że trenuję niecały rok (total ok.500kg) przy wzroście 178 i wadze 93-94kg mając na oko 20%bf i zastanawiam się co robić. W zawodach oczywiście w ciągu najbliższych kilku lat (jeżeli w ogóle
) nie zamierzam startować, ćwiczę po prostu bo chcę być silny :) Słyszałem wiele razy że im wyższy poziom tłuszczu tym mniejszy testosteron
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: najlepsze w wysokiej wadze jest to, że ciągle leci progres, budujesz coraz więcej mięśni i mimo że masz wysoki bf to w pewnym momencie gdybyś chciał zredukować to masz od groma więcej tkanki co pomaga w redukcji, możesz redukować na wysokich kaloriach bo twoje ciało zużywa duże ilości żeby w ogóle się ruszać, dalej progresujesz bo na wysokim bf ciało nie odczuwa tak braku żarcia. Przy pewnej wadze całkowicie inaczej
nie zamierzam startować, ćwiczę po prostu bo chcę być silny :)


@abuk123: Więc jeżeli naprawdę tego chcesz, to surplus kaloryczny to jedyna droga :) Żeby być silnym trzeba ŻREĆ, każdy miesiąc bez surplusu to miesiąc stracony, nieoptymalny, pod względem budowania siły.

Jeżeli będziesz odpowiednio ciężko ćwiczył, i jadł zdrowo,mając zdrowe nawyki żywieniowe, to nie bedziesz się nadmiernie ulewał. A zdrowa dieta siłacza to nie ryż+kurczak+brokuł :)
@biamiVajs: Redukcja a co to? Ona właściwie nie wchodzi w grę u mnie :P Poza tym ja dalej przy 175kg wyglądam jakby mi brakowało jeszcze kilkunastu albo i więcej kilogramów xD Dziwna sprawa lol.

Same plusy jeśli chodzi o siłę. Same minusy jeśli chodzi o życie xD


Heh, ja już nie wiem jakie minusy to są jeśli chodzi o życie bo już tak długo trwa ten permabulk... ja już nie pamiętam
@ChinChoppa
@szybkinick
@Sarza01

Przygodę z siłownią zaczęłem w typowym wieku - bo gdzieś jak miałem 18 lat, generalnie za tych czasów nikt i nikt nie słszał o czymś takim jak trener personalny a całą wiedza jaką czerpałem to było sfd i kfd. Ciężary jakie targałem nie był jakieś oszałamiające - jestem słaby z natury i np. taki MC to było obciążenie bagatela max. 80 kg x 10 powt. technika? Sam nie wiem,