Wpis z mikrobloga

Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic z tarczy bo moja branża się nie kwalifikuje.

Nie mam małego ZUS i nie mam żadnych zwolnień z czegokolwien.

Mam za to 300 do końca miesiąca i zawieszona działalność od grudnia.

Tak więc te święta będą wyjątkowe, dla mnie, ale mam nadzieję że kopalnie nie upadną, 500 plus będzie wypłacone , 13 urzędników nie są zagrożone, ani 13 emerytury.

Pozdrawiam serdecznie nasz rząd.

#dzialalnoscgospodarcza #firma #receopadaja
M.....n - Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic...

źródło: comment_160707807268P7mIQUfVvAigtkL1QJun.jpg

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Marcymon: etatowcy i dzieci sie zesrali, bo myślą, że klienci faktury opłacają zawsze na czas bez opóźnień, jak ich pensje czy tam kieszonkowe. Fakt, że kasy może długo nie zobaczysz a już musisz od tego zapłacić podatek to już w ogóle dla nich pewnie kosmos xD Przy takiej świadomości i nastawieniu ludzi nie dziwię się, że pis ma takie poparcie.
  • Odpowiedz
@g0dl1ke: Czyli jeśli prowadzi od lat DG i płaci w #!$%@? podatków bo jest w najbardziej dymanej przez rząd grupie społecznej, to nie należy mu się wsparcie podczas kryzysu? I to nie jest jak to mówisz "rozdawnictwo". Rozdawnictwo to jest 500+, 13, 14 emerytura oraz wszystkie dodatki dla górnictwa, które generuje kosmiczne straty a zabawa na titanicu trwa. A cała ta gównotarcza to żart. Bolszewicki pis rozdał od pyty pieniędzy,
  • Odpowiedz
Czy Panowie milionerzy myślą, że firma to każdego mc zyski przynosi ? Od stycznia dokładałem a milionerem nie jestem.


@Marcymon: dokładnie tak jest na wypoku. Pełno komentarzy typu jakto wielki pan przedsiębiorca złodziej prywaciarz nie ma piniendzy? Idź na etat jak się nie nadajesz do prowadzenia biznesu.
  • Odpowiedz
@Marcymon o malym zus plus mowie bo wielu nie zna sie na podatkach i placi zbyt wysokie przez wlasna glupote. gdyby zus mial dzialac na zasadzie "nie masz nie placisz" to upadlby po paru miesiacach, bo janusze biznesu byliby na permanetnej stracie. Pojecie dajesz pieniadze jednym dajesz wszystkim - dzialalo przy pierwszej tarczy, teraz skarbiec jest pusty, znaczy sie nie jest pusty - bo dla znajomych krolika zawsze sie cos znajdzie, a poza tym jest juz po wyborach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja tutaj widze tylko jeden jedyny problem. Jestes fair w sytuacji gdy inni nie sa fair, i przez to wlasnie sie zamykasz gdy inni dzialaja.
Placisz zus w sytuacji gdy nie masz dla siebie -
Placisz kontrahentom w przypadku gdy inni Ci nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@trox: xd najbardziej dymana? Liniowy podatek, odliczanie od podatku np. leasingu na auto, to jest to dymanie? Gdy ja zarabiam ponad 85k to wpadam w drugi próg już, czyli 32%, a na DG sobie dalej lecisz tym samym podatkiem, który jest niewiele wyższy od pierwszego progu... Dlatego ludki przychodzą na b2b.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Nie mów mi o drugim progu podatkowym bo co rok w niego wpadam w okolicach kwietnia/maja i kradną mi jeszcze więcej pieniędzy niż normalnie. I nie porównuj b2b gdzie de facto pracujesz nadal tak samo jak na UoP tylko na innych zasadach. Ludek na b2b to nie jest żaden przedsiębiorca, a ja mówię o przedsiębiorcach, prowadzących mniejsze lub większe firmy, mające ogromne koszty przez ten złodziejski rząd. Pis podniesie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Marcymon: szkoda strzępić ryja na fachowość tutejszych specjalistów, przez większość przemawia zawiść i p0lskość. Życzę przetrwania w tym trudnym czasie i nakłaniam do uświadamiania znajomych co wkładać do urny przy kolejnym masowym ruchaniu.
  • Odpowiedz
@kaaban: doskonale wiem jakie są specyfiki branż, natomiast na terminy to głównie transport i budowlanka, gdzie te temriny i tak od lat są coraz bardziej skracane. Poza tymi dwoma branżami nie ma żadnej, gdzie nie da się odmówić odroczonego terminu płatności. No chyba, że opiera się na tym swój model biznesowy -> wtedy znowu powrót do punktu wyjścia, wina przedsiebiorcy
  • Odpowiedz
@trox: >Nie mów mi o drugim progu podatkowym bo co rok w niego wpadam w okolicach kwietnia/maja i kradną mi jeszcze więcej pieniędzy niż normalnie. I nie porównuj b2b gdzie de facto pracujesz nadal tak samo jak na UoP tylko na innych zasadach. Ludek na b2b to nie jest żaden przedsiębiorca, a ja mówię o przedsiębiorcach, prowadzących mniejsze lub większe firmy, mające ogromne koszty przez ten złodziejski rząd. Pis podniesie
  • Odpowiedz