Wpis z mikrobloga

Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic z tarczy bo moja branża się nie kwalifikuje.

Nie mam małego ZUS i nie mam żadnych zwolnień z czegokolwien.

Mam za to 300 do końca miesiąca i zawieszona działalność od grudnia.

Tak więc te święta będą wyjątkowe, dla mnie, ale mam nadzieję że kopalnie nie upadną, 500 plus będzie wypłacone , 13 urzędników nie są zagrożone, ani 13 emerytury.

Pozdrawiam serdecznie nasz rząd.

#dzialalnoscgospodarcza #firma #receopadaja
M.....n - Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic...

źródło: comment_160707807268P7mIQUfVvAigtkL1QJun.jpg

Pobierz
  • 152
@Marcymon jezeli twoje przychody nie przekraczaja 120 tys rocznie (10k miesiecznie) a sadzac po stanie konta i wydatkach to nie. to wtedy kwalifikujesz sie na maly zus plus. Sam prowadze dzialalnosc i opodatkowanie przesiebiorcow jest zenujaco niskie porownujac do chociazby UoP. Ten zus to przez pierwsze 6 miesiecy skladka tylko zdrowotna, potem przez 2 lata maly zus, potem maly zus plus, i potem dopiero duzy zus przez jakis czas -bo po jakims
Odpowiem wszystkim ponownie bo poprzedni wpis usunął moderator XD

1) nie kwalifikuje się do żadnego małego zusu, ludzie czy naprawdę uważacie ze komentarze typu "jezeli twoje przychody nie przekraczaja 120 tys rocznie (10k miesiecznie) a sadzac po stanie konta i wydatkach to nie. to wtedy kwalifikujesz sie na maly zus plus." to coś logicznego czy mogać płącic mały płacił bym duzy ZUS dobrowolnie?!

2) Nie kwalifikuje się do żadnych form wsparcia z
@GrafikaUltraHaDe: nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale

Dokładnie, pracownikom pana przedsiębiorcy, to #!$%@? się należy, mają robić na pana, najlepiej do śmierci.

- można być Januszem Przedsiembiorcom z feudalno-szlacheckim sposobem pracy tak jak piszesz

- można być "przedsiębiorcą" około 12 faktur na rok czyli czysta optymalizacja podatkowa
- można było zacząć w zeszłym roku, trochę zarabiać, inwestować w działalność (materiały/narzędzia/cokolwiek) i nie spać na gotówce i zupełnie nie być gotowym
@pant trzeba bylo płacić chorobowe i zus proporcjonalny. Myślales, że #!$%@? na zusie nie ma żadnych konsekwencji i wysokość ustala się w oparciu o poziom własnego altruizmu?
@rozentuzjazmowany: to raczej nie chodzi o to sam fakt upadku firmy. Jeżeli kończysz z 300 złotymi na koncie to znaczy ze trzeba było wyciągnąć wtyczkę zdecydowanie wcześniej. Ludzie ciągną do samego końca bo myślą, że jakoś to będzie, ja w maju zamknąłem dwa punkty i gdy się ludzie ponownie otwierali to wszystko wyprzedawalem, rozwiązałem umowy z ludźmi bo druga fala i lockdown był bardzo prawdopodobny. W efekcie dostałem po dupie, ale