Wpis z mikrobloga

Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic z tarczy bo moja branża się nie kwalifikuje.

Nie mam małego ZUS i nie mam żadnych zwolnień z czegokolwien.

Mam za to 300 do końca miesiąca i zawieszona działalność od grudnia.

Tak więc te święta będą wyjątkowe, dla mnie, ale mam nadzieję że kopalnie nie upadną, 500 plus będzie wypłacone , 13 urzędników nie są zagrożone, ani 13 emerytury.

Pozdrawiam serdecznie nasz rząd.

#dzialalnoscgospodarcza #firma #receopadaja
M.....n - Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic...

źródło: comment_160707807268P7mIQUfVvAigtkL1QJun.jpg

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
also wyśmiewaj rozdawnictwo i narzekaj, że nic nie dostałeś w ramach rozdawnictwa xD


@g0dl1ke: Normalny jesteś? Przez zakazy pandemiczne nie może zarabiać, to jak robią zakazy to niech płacą zadośćuczynienia. Jak ty tu znalazłeś ciąg logiczny z rozdawnictwem typu 500+?
  • Odpowiedz
  • 1
podatków się płaci na zawieszonej działalności? Podpowiem - ZERO


@ediz4 Zero? Mam rozumieć, że przedsiębiorca, gdy zawiesi działalność to przestaje jeść i pić, a żywi się energią kosmosu?
  • Odpowiedz
@picasssss1: opcji ma kilka

1) oddać do windykacji: tutaj w zależności od tego, ile % faktury chce poświęcić może być to windykacja miękka lub twarda
2) sprzedać fakturę za % wartości, następnie o jej windykację będzie martwił się nabywca
3) skorzystać z faktoringu (tylko tutaj należy pomyśleć wcześniej)
4) Nie sprzedawać na termin. Pracowałem kilka lat w produktach powiązanych z fakturami z odroczonym terminem i doskonale wiem co w trawie piszczy. Na termin daja tylko dwie grupy: świeżaki, które muszą jakoś przyciągnąć kontrahentów oraz ludzie lecący na pełnej petardzie, którzy w ten sposób zwielokratniają sobie zyski. Przy czym było to kilka lat temu, czyli w trakcie względnie spokojnego okresu i nawet wtedy 20-30% firm mówiło, że oni nie bawią się w terminowe nawet za podwojenie zysku, bo za
  • Odpowiedz
Zero? Mam rozumieć, że przedsiębiorca, gdy zawiesi działalność to przestaje jeść i pić, a żywi się energią kosmosu?


@Halbr: Jak ja przestaje pracować na umowie zlecenie to Ty mi przysylasz pieniądze?
  • Odpowiedz
@Marcymon: Nie rozumiem po co ludzie prowadza DG, otwierasz spolke z o.o. z druga osoba w takiej samej sytuacji i jedyny koszt miesieczny to 500-600 księgowości do podziału na dwójkę + sprawozdanie raz do roku 600 + koszt otwarcia jednorazowo 350. Oczywiscie, trzeba najpierw douczyc sie jak dziala spolka z o.o. i w jaki sposob wyplacac z niej pieniadze by zgodnie z prawem unikac podwojnego opodatkowania ale dla kogos, kto
  • Odpowiedz
Nie wierzę, ile tutaj dzbanów....Od 10 miesięcy większość przedsiębiorców z wielu branży dostaje po dupie. Rząd absolutnie nie ma planu. Wprowadzają niepewność zamykając i otwierając różne gałęzie gospodarki bez uprzednich konsultacji czy nawet odpowiednio wcześniejszych informacji. Gość pisze, że chce prowadzić działalność w tym kraju i legalnie wszystko odprowadzać, ale po prostu po tylu miesiącach skończyły mu się oszczędności. Nie musi to być jego wina, może to być wina kontrahentów, którzy też
  • Odpowiedz
  • 1
Jak ja przestaje pracować na umowie zlecenie to Ty mi przysylasz pieniądze?


@ediz4 Typ zasuwał pewnie równo i płacil podatki. Teraz ma problemy finansowe, a państwo dalej bawi się w jakieś socjalizmy i rozdawnictwo z cudzej kiesy. Z jego kasy, którą pewnie przez lata oddawał jako haracz.

Zamiast obciąć raz a porządnie ten festiwal rozdawnictwa cudzych pieniędzy, szczególnie, gdy cierpią ci co ten cały cyrk sponsorują, to tutaj czytam wykopków, którzy
  • Odpowiedz
@Halbr: Tak jak inny losowy Polak którego wywalono z pracy w dobie covid. Co oni dostaną? Skąd w ogole przeświadczenie że losowy przedsiębiorca płaci więcej podatków niż typ na etacie zarabiający powiedzmy 4k netto?
  • Odpowiedz
  • 0
Tak jak inny losowy Polak którego wywalono z pracy w dobie covid. Co oni dostaną? Skąd w ogole przeświadczenie że losowy przedsiębiorca płaci więcej podatków niż typ na etacie zarabiający powiedzmy 4k netto?


@Halbr Nie wiem skąd. Ja nic takiego nie piszę. To dotyczy wszystkich, którzy płacą podatki a teraz nic z tego nie mają. Sponsorują cyrk, którego nikt nie przerywa.
  • Odpowiedz
6) z 30 faktur jakie wystawiłem w poprzednim mc zapłacono mi 2 które to poszły na ZUS


@Marcymon: To może tam najpierw wyciągnij łapę, żeby Ci spłacili, co Ci zalegają, zamiast jojczyć, że Zły Rzont nie pokrywa niezapłaconych faktur a Mateo osobiście hajsy z konta nocą kradnie?
  • Odpowiedz
  • 1
@B____M nie trzeba, dziękuję tobie i wszystkim innym. Mój zmysł, nie jest taki że działalność nie likwiduje, zawiesiłem bo do 3 mc praktycznie nie otrzymałem płatności za 90% wystawionych faktur a musiałem od nich płacić podatki i to jest gwóźdź do trumny wielu firm w tym mojej, dla mnie nie zapłacic komuś za pracę to największe #!$%@?ństwo dlatego długi sam zawsze płacę. Ten rok ogólnie był kiepski ale jako tako szło
  • Odpowiedz
@g0dl1ke: Normalny jesteś? Przez zakazy pandemiczne nie może zarabiać, to jak robią zakazy to niech płacą zadośćuczynienia. Jak ty tu znalazłeś ciąg logiczny z rozdawnictwem typu 500+?


@alonso117: pandemiczne zakazy a strata od stycznia, normalny jesteś? XD
  • Odpowiedz