Wpis z mikrobloga

Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic z tarczy bo moja branża się nie kwalifikuje.

Nie mam małego ZUS i nie mam żadnych zwolnień z czegokolwien.

Mam za to 300 do końca miesiąca i zawieszona działalność od grudnia.

Tak więc te święta będą wyjątkowe, dla mnie, ale mam nadzieję że kopalnie nie upadną, 500 plus będzie wypłacone , 13 urzędników nie są zagrożone, ani 13 emerytury.

Pozdrawiam serdecznie nasz rząd.

#dzialalnoscgospodarcza #firma #receopadaja
M.....n - Masz mój miecz Mateo. Ja tam wytrzymam.

Zanim napiszecie:

Nie nie mam nic...

źródło: comment_160707807268P7mIQUfVvAigtkL1QJun.jpg

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
@Marcymon: Trzymaj się, mam podobnie. Praktycznie mam zakaz prowadzenia swojej działalności przez te rozporządzenia, a na znalezienie etatu w moim regionie teraz jest bardzo ciężko. Ale widzę że te #!$%@? wykopki to się cieszą że "hehe prywociosz, nie umiesz prowadzić biznesu to idz na etat, hehe bo oszczędności".......
  • Odpowiedz
@Marcymon: Ja Ciebie doskonale rozumiem, to nie jest sytuacja że masz komunikat "przetrwaj 2 miesiące" tylko tutaj raz zamykają raz otwierają, i znowu zamykają. Klienci odchodzą bo rezygnują, kontrahenci czekają na kasę za towar, towar leży, narzędzia i sprzęt niszczeje, nie masz dochodów a zusy srusy płacić musisz. Szwagrowi dostawca za towar nie zapłacił, 30k i musiał po rodzinie szukać żeby się nie zapożyczać w bankach na %.
A teraz? np.
  • Odpowiedz
@g0dl1ke: nie w ramach rozdawnictwa, tylko rekompensaty za wprowadzenie ustawy, ktora uniemozliwia mu zarabienie


@Lorne: i z powodu tej ustawy już od stycznia dokłada do interesu? Naucz się czytać ze zrozumieniem, część atakującą mnie personalnie usunąłem z cytatu, bo pewnie i tak moderator cię wyjaśni zaraz xD
  • Odpowiedz
  • 0
@pant płacisz chorobowe i zus proporcjonalny do dochodu (nie mylić z najniższym) i nie dostałeś hajsu za kwarantannę? Na jakiej podstawie niby?
  • Odpowiedz
  • 2
Tutaj nie chodzi mi o to aby rząd mi coś cos dawał, ale o to aby mi nie zabierał jak nie ma z czego, oraz aby było uczciwe, nie masz na ZUS nie płacisz, dajesz pieniądze jednym, dajesz wszystkim nie ma podziału, wszyscy łożymy na państwo dzisiaj ja dostaję po dupie.

@Marcymon

Spoko, nie ma problemu. W pierwszej kolejności likwidacja liniowego plus proporcjonalny zus jako obowiązek. Do tego trzymanie za ryj wrzucania
  • Odpowiedz
  • 1
@pant ty na pewno prowadzisz firmę? Nie wypłacono ci zwolnienia chorobowego bo nie miałeś spadku dochodu? Mówię o normalnym l4, które Ci przysługuje na kwarantannie
  • Odpowiedz
@kaaban: wiesz jak wyglądają płatności w spożywce? wiesz że tam masz czasem 60dni na opłacenie faktury? rekinie biznesu? wiesz że jak się ktoś wypnie to możesz mu nic nie zrobić bo takie mamy prawo? prowadzisz firmę czy sobie teoretyzujesz?
  • Odpowiedz
@Marcymon: nie przejmuj się komentarzami od idiotow którzy mają wszystko podstawiane pod nos przez starych, u mnie też ciężka sytuacja ale nie aż tak - bo moje niby poważne korpo jeszcze się nie zdecydowało czy podpisać ze mną kolejną umowę po nowym roku

Btw. Jak smiesz nie mieć oszczędności na 9 miesięcy pandemii
  • Odpowiedz